25 terméket vizsgáltak be
A leghatékonyabb folyékony mosószerek
Állandóan gondban vagy, vajon a kedvenc mosószered elég hatékony-e? Elgondolkoztál már azon, hogy váltanál? Mint az alábbi tesztből kiderült, érdemes öko mosószert használni, amivel a ruháid tisztábbak lesznek, és a Földünk is fellélegezhet kicsit.
Megnyugodhatnak azok, akik az olcsó Tandilra esküsznek, mert negyedik lett a sorban.
A középmezőnyben vagy a foszfortartalom nagy, vagy a hatékonyság kicsi. Itt is találunk ökocímkés terméket, a Green Emotion levendulaolajos öko mosógélt, ami gazdaságos utántöltő csomagolásban vásárolható meg a nagyobb drogériákban is. Emellett pedig több alacsony foszfortartalmú, környezetbarátként árult – bár hiteles címkével nem rendelkező – termék is szerepel a 80-60%-os tartományban.
A mezőny két legdrágább terméke is itt végzett, amelyeket MLM rendszerből lehet rendelni. A nagy foszfortartalmú szerek itt is legfeljebb a középmezőnyben kaphattak helyet, ilyenek a gyakorlatilag mindenhol megvásárolható márkák termékei (Tomi, Biopon, Persil, Ariel, Surf), illetve a nagyobb drogériák sajátmárkás termékei is (Denkmit, domol). Az EU által meghatározott 0,5 g foszfor/adag felső határértéknél nagyobb foszformennyiséget azonban egyik mosószerben sem találtak.
A mosógél teszt eredménye is azt mutatja, hogy az öko-választás nem jár lemondással vagy elfogadhatatlan kompromisszummal. Használhatunk ökocímkés mosószert – port és gélt egyaránt – úgy is, hogy nem marad koszos a ruha, és nem kell horribilis összeget ott hagynunk a boltban.
Miért érdemes az EU Ecolabelre hagyatkozni?
A vásárlók nagy része számára komoly kihívást jelent a tisztítószerek összetevőinek értelmezése és pláne a környezeti hatásainak felmérése, az EU-s szabályozással működő EU Ecolabel minősített ökocímkéje viszont jelentősen leegyszerűsítheti a tájékozódást. Ez az egyik leggyakrabban előforduló, jogszabályon alapuló ökocímke, amivel a hazai boltokban találkozhatunk.
Az uniós ökocímke komoly biztosíték arra, hogy a termékek életútja során kevesebb hulladék, kevesebb szennyezés képződik a piac többi hasonló termékével összehasonlítva. A címke minimalizálja a veszélyes anyagok felhasználását, amelyek károsíthatják az állat- és növényvilágot. A jogszabályban rögzített követelményeket független szakértők folyamatosan ellenőrzik, a védjegyezésért nem az ipar felel. Az EU-s ökocímkét tehát olyan szerek kaphatják meg, amelyek az adott termékkategóriában kevésbé környezetterhelők a teljes életciklusuk során.
A teljes teszt eredménye itt, az ezt megelőző mosópor vizsgálat pedig itt tekinthető meg.
Hozzászólás zárolva.