Ahol egy nő egyedül is bátran utazhat
Képzeljük el, hogy utánunk küldetik elhagyott pénztárcánkat, visszakapjuk metrón, vonaton felejtett táskánkat. Nem könnyű elhinni, hogy ez megtörténjen, igaz? Bizony, létezik egy hely, ahol mindez a hétköznapi valóság. Japán sok szempontból kiérdemelte jó hírnevét, de a közbiztonsága messze földön híres, sokan egyenesen a világ legbiztonságosabb országának tartják. A Japánspecialista utánajárt, mik teszik olyan megbízható hellyé, hogy akár nőként, egyedül is bátran nekivághatunk az utazásnak!
A biztonság igen fontos szempont egy utazáskor, akár családdal, kollégákkal tesszük, hát még, ha egyedül kelünk útra. Amennyiben nőként úgy döntünk, hogy egyedül szeretnénk felkeresni egy távoli helyet, Japán bizony a lehető legjobb választás. Ott ugyanis a biztonság, a becsületesség nemcsak legenda, hanem a mindennapok szerves része, viselkedésük alapja. Olyannyira hivatalos ez, hogy a The Economist tavaly a világ legbiztonságosabb városának Tokiót választotta. A metrón nem kell a zsebesektől félve értékeinket szorongatni, az utcákon nincsenek kéregetők, tolvajok, félelem nélkül lehet a sötét helyeken is mászkálni. Természetesen azon sem kell folyamatosan aggódnunk, hogy hol fognak átverni minket, amikor vásárolunk.
A biztonságérzet már érkezéskor kialakul: kihelyezett rendőrbódék minden városnegyedben, katonás rendben működő állomások, csendes utasok, bárhol szabadon hagyott biciklik, akár az autóban hagyott slusszkulcsok. Mindenki betartja a szabályokat, ami a semmi rossz nem történhet velem érzetét kelti. A rossz nyelvek szerint pont emiatt, az Európába látogató japán turistákon gyakorolnak a kezdő zsebtolvajok, mert annyira nincsenek hozzászokva, hogy résen kellene lenniük. További nagy segítség, ha egyedül utazunk, hogy a tömegközlekedés hihetetlenül jól szervezett, minden szükséges információt kiírtak latin betűkkel is.
Japánban a bűncselekmények száma alacsony, az utóbbi 10-12 évben gyakorlatilag nem romlottak a statisztikák. Japánban semmilyen szúró-vágó (emberi élet kioltására alkalmas) eszközt nem tarthatunk magunknál. A japán a rendőrség ugyanis bárhol – de különösen a forgalmas turisztikai központokban – és bármikor ellenőrizheti a turistákat, hogy tartanak-e maguknál, a rendőrség szerint veszélyesnek minősülő eszközöket. Annál is inkább célszerű a békés utat választani mindenben, mert a rendőrségi előállítás a nálunk megszokottnál kisebb vétségekért is előfordulhat, és időtartamában jócskán meghaladhatja a Magyarországon jellemző mennyiséget (akár 23 napig is eltarthat). Sokat hallhatunk a japán szervezett bűnözésről és a jakuzáról, de turistaként ez nem jelent problémát, nem fogjuk érzékelni a jelenlétüket.
Hozzászólás zárolva.