Facebook hozzászólás
534

Csak természetesen!

Melyik évszakban érdemes méregteleníteni? Mit igyunk, ha fáj a fejünk, ha magas a vérnyomásunk, vagy ha épp fáradtak vagyunk? Mi használ a szúnyogok és mi a nap ellen? Mire jók a tibeti teák? Igaz, hogy a hagymából szinte bármi elkészíthető? Mit nevezünk Nero nektárjának? Igaz, hogy a böjt nemcsak lelki, hanem testi megtisztulást is jelent? Hogyan szüntethetjük meg a tavaszi fáradtságot? Hogyan kell gyógybort készíteni? Miért kell az arcunkon görgetni a forró tojást? Mi mindenre jó a gyömbér, az alma és a körömvirágkrém? Ha bezárt a gyógyszertár, kérj segítséget a természettől! Megnyílt a Kati Patika! Almásy Katalin természetgyógyász arra vállalkozott, hogy összegyűjtse: az egyes betegségekre mi a természetes gyógymód. Hasznos tanácsokkal lát el, hiszen sok kellemetlen tünet akár gyógyszerek nélkül is megszüntethető. Legyen tavasz, nyár, ősz vagy tél, a természet patikája mindig nyitva áll!

– A mai világban olyan nehéz eligazodni a sok-sok információ között! Végre egy olyan könyv, mely könnyen érthető, felhasználóbarát, egészségesen kreatív és előtérbe helyezi a természet értékeit és a hagyományokat a mindennapi háztartásban is.

Almásy Katalin és patikája, Kép: Atheneum
Almásy Katalin és patikája, Kép: Atheneum

Egy anya legnagyobb ajándéka a családja számára a szeretete mellett a gondos, igényes odafigyelés, a védelem a család egészsége felett. A rengeteg teendő mellett, ez nem mindig egyszerű, így nagy segítséget nyújthat Kata könyve, ahol az ötlet és a megoldás is készen áll – írta az új könyvről Béres Alexandra.

A Kati-patika című könyv segítséget nyújt azoknak, akik tudatosan szeretnék felhasználni a zöldségeket, gyümölcsöket, gyógynövényeket a konyhájukban.

A könyv évszakok szerint tagolva segít eligazodni az olvasóknak szépség, konyha és egészség témában. Számos receptet, ötletet, praktikát gyűjtött össze a szerző, Almásy Katalin természetgyógyász, akik ezeket a teákat, főzeteket már maga is kipróbálta.

NÉVJEGY
Almásy Katalin 1972-ben született Budapesten. Marketing és külkereskedelmi tanulmányok után elvégezte a MÚOSZ újságíró iskoláját. Cikkeket írt a Kurír, a Reform, a Respublika, a Népszabadság című lapokban, majd két évig a Magyar Hírlap bécsi tudósítója volt. A Petőfi Rádióban szerkesztő-riporterként tevékenykedett, később a Kossuth Rádióban a Vendég a háznál című műsorban dolgozott.2000-től az egyszervolt.hu weboldal állandó főmunkatársa, később a napocska.hu online hírmagazin főszerkesztője lett. Jelenleg önálló vállalkozóként dolgozik. Természetgyógyászati tanulmányokat folytatott Miskolcon a Konnektív Felnőttképző Iskolában, ahol természetgyógyász és egészségügyi alapvizsga után fitoterapeuta, reflexológus lett. Három gyermek édesanyja.Blogja: www.katipatika.hu
Megosztok, tehát vagyok
Klausz melinda könyvének címlapja
Borító

Klausz Melinda könyve az ember életszakaszain keresztül mutatja be az új technológia jelentette kihívásokat, betegségeket, problémákat és megoldási módszereket. Esettanulmányokkal és tippekkel vezet végig az adatvédelemtől a közösségimédia-stressz szindrómán, az internetes zaklatáson át a like-csalásokig és a generációk közötti különbségek bemutatásáig. A kötet segítségével választ kaphatunk arra is, hogy miért ragaszkodnak a mostani gyerekek és fiatalok a közösségimédia-felületekhez, és bizony nekik már a digitális hagyatékukról is rendelkezniük kell…



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!