Facebook hozzászólás
86

Már a BKV bérleteket is hamisítják?

Ismerősünkkel esett meg az eset, mely gyanús is, és tanulságos is.

A BKV nem titkolta, fokozott ellenőrzést tart különösen a metró vonalakon, de a felszíni közlekedésben is. Lépten-nyomon ellenőrökbe botlani tehát már hetek óta. Becsületes utazó lévén, nem is bánom. Egyre többet fizetünk, miközben a szolgáltatás színvonala nem javul. Fizessenek hát a rendszeres potyázók is.

Igen ám, de néhány napja egy ismerősünket megállították az ellenőrök, tüzetesen megvizsgálták a bérlet szelvényét, s közölték, hogy hamis. Ismerősöm váltig állította, hogy nem, s a helyet is megnevezte, ahol vásárolta. Az ellenőrök azt mondták, vagy fizessen 2000 forint büntetést, vagy bevonják az egész bérletét, s még büntető feljelentést is tesznek. Ismerősöm felhívta ügyvéd barátját, aki azt tanácsolta, fizessen ott helyben. Így is tett, s az ellenőrök elengedték.

Az eset gyanús is és tanulságos is. Gyanús azért, mert ha alapos a feltételezés a hamisításra, akkor hogyan ajánlhatták fel az ellenőrök egyáltalán a büntetés kifizetésének lehetőségét? Nem az lenne a BKV (s a tisztességes utazók) érdeke, hogy az esetleges hamisítóknak nyomára bukkanjanak? Vagy lehet, hogy csak ezzel a gyanúsítással akartak egy kis plusz bevételt szerezni?

Ismerősöm azt a tanulságot vonta le, hogy ezentúl mindig kér áfás számlát bérletvásárlásáról.

S ezt tanácsoljuk Önöknek is! Mindegy, hogy milyen cégnévre, akár a fix munkahelye nevére is lehet kérni. Csak legyen bizonyíték a kezükben, hogy a bérletet melyik BKV pénztárban vásárolták.



Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

KUL-TOUR

1 / 158

ÉLET-MÓD

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!