FOG, FOCI VAGY BULI...
Mi a fenét esznek rajtunk a britek?
Egyre többen érkeznek hozzánk Nagy-Britaniából, és egyre több időt is töltenek nálunk. De milyen okok állnak a szigetországi turisták megnövekedett érdeklődése mögött? Bauer Zsófia szociológus (Y-nsight Research) és Mezei Márk (Silberstein & Partners) kommunikációs szakember azt térképezte fel, minek eredményeképp váltották meg hozzánk, és nem máshova repülőjegyüket a brit turisták?
„Reggel megnéztük a várat, délután csillezünk a vízben, este buli – és ez csak egy hétköznap…”
Az elmúlt években folyamatosan nőtt a Magyarországra érkező külföldi turisták száma, és előre láthatóan ez a növekedés még az elkövetkező időszakban is folytatódik. A számok pedig azt mutatják, hogy meglehetősen jól érzik magukat a hozzánk érkező vendégek, hiszen nemcsak a nálunk elköltött pénz, de a vendégéjszakák száma is növekszik. Mit jelent mindez a számok nyelvén?
2010 óta majd másfélszeresére nőtt a külföldiek beutazásainak száma és gyakorlatilag megduplázódott a kiadásuk, 2018-ban a külföldiek költése meghaladta a 2000 milliárd forintot. Az adatok jól mutatják, hogy a turizmus fontos szerepet tölt be mind nemzetgazdasági, mind pedig országimázs szempontjából.
Mikor beszélnek rólunk?
Az év vége felé közeledve élesen emelkedett a beszélgetések mennyisége. Ez az időszak amikor mindenki megtervezi a jövő évi (vagy az adott év utolsó hónapjaiban esedékes egész éves bónuszok elköltésére alkalmas) pihenését.
Természetesen nemcsak pozitív hírekkel került be a szigetországi internetes diskurzusokba. A nyári hatalmas kiugrást például a Hableány turistahajó tragikus balesete körüli beszélgetések generálták, amelyek jó része elsősorban részvétnyilvánításokból, valamint a Budapestre látogatni készülők aggodalmairól is szólt (sokan latolgatták hozzánk tervezett programjuk átszervezését).
Fontos tudnunk, hogy az év végi folyamatos emelkedést az ünnepi utazási időszakot megelőző beszélgetések is „pörgetik”. Sokan tervezik ilyenkor a téli vakációjukat, a szilveszteri bulijukat Magyarországra – és ilyenkor örömmel megosztják másokkal terveiket, illetve tippeket és tanácsokat kérnek a már helyismerettel rendelkező netezőktől.
Milyen helyzetekben merül fel Magyarország neve?
A netezők tipikusan három szituációban, időpontban beszélgetnek. Az utazásuk előtt még a tervezés szakaszában, utazás közben, amikor hazánkban vannak, valamint utazás után, már otthonról. Utazás előtt elsősorban terveiket és az országgal, látványosságaikkal kapcsolatos kérdéseiket teszik fel (leginkább a fórumokon és kommentekben).
Hozzászólás zárolva.