LÉTRAFOK, MINT ÉNERŐ
Erikson fejlődéselmélete, megszőve
Eric Erikson pszichológus Életünk nyolc szakasza címmel megjelent fejlődéselméletét ültette át Fülöp Tünde a textil nyelvére. Egy-egy létra lett egy-egy fejlődési szint, a fokok közötti részek egyfajta alternatív szövőkeretként szolgáltak, a közöttük megszőtt struktúra pedig az énerőt jelképezi. Tünde ezzel a munkájával pályázott az Arts Thread Global Graduate Show 2020-ra is, ahol már a második körön is túljutott.
Erikson szerint minden egyes életszakaszunkban valamiféle krízissel kell megküzdenünk, és ha sikerrel járunk, akkor a megszerzett tapasztalat „énerőként” épül be a személyiségünkbe.
Tünde számára ezek a fogalmak (csak példaként: bizalom, identitás, autonómia, intimitás) annyira elvontak, hogy kihívásként élte meg: hogyan is tudja mindezt átformálni a textilek nyelvére. Mint kiderült, sikerrel. Egy-egy létra lett egy-egy fejlődési szint, a fokok közötti részek egyfajta alternatív szövőkeretként szolgáltak, a közöttük megszőtt struktúra pedig az énerőt jelképezi.
Tünde minden fogalomhoz más és más struktúrát társított, így például a bizalmat (mely az anya-gyerek közötti kapcsolatban fejlődik ki és erősödik meg) dupla csomóval, vagyis egy masszív szerkezettel szimbolizálta, míg nála az identitás egy görcsös, göcsörtös anyagszerkezetet eredményezett; rendkívül nehéz ugyanis rájönni, hogy miért is vagyunk ezen a világon.
Tünde ezzel a munkájával pályázott az Arts Thread Global Graduate Show 2020-ra is, ahol már a második körön is túljutott.
Hozzászólás zárolva.