Ugyancsak a karanténra fűzhető fel Fejős Éva új novelláskötete. Ahogyan mi is írtunk róla, egy egészen sajátos formában lehetett követni a könyv megszületését, vagyis a szerző minden héten ‘átnyújtott’ egy újabb fejezetet az olvasóknak, amit aztán a korlátozások feloldása után nyomtatott formában is megkapták az előjegyzők. Bár látszólag tíz különböző történetet olvasunk, a végére megtaláljuk a közös szálat.
A kortárs irodalom egyik legnépszerűbb, ha nem A legnépszerűbb szerzője Lackfi János. Új könyvében – mondjuk úgy -, leporolja kicsit a világtörténelem eseményeit, mai nyelvre átültetve. Így nem meglepő, hogy a prózák és versek mellett találunk megannyi ‘posztot’ is, mondjuk ilyeneket:
„Látta valaki a Talpra magyar! című múvit? Vélemény, plíz?
Ha szereted a sci-fit, akkor rá fogsz kattanni. Egy Petőfi nevű szuperhíró baltával szétveri a Monarchiát. Nagyon kretén, de nekem bejött!”
A közelgő Halottak napja miatt is érdemes kézbe venni ezt a szép levélregényt. Eszterhai Katalin új könyve ugyanis negyvenkét, az édesanyjához írt levelet tartalmaz. Negyvenkét levelet, amelyeket a szerző sosem küldött el, hiszen már nem volt kinek és hová küldeni. Egyfajta halottaskönyv ez, amely másfél évtized után vállalkozik arra a feladatra, hogy végigkísérje az eltávozott lelkét a haláltól a kölcsönös elengedésig és megnyugvásig.
Hozzászólás zárolva.