Uborka a fán, görkorcsolya a misén, macska a hóban
Különleges karácsonyi szokások a világ minden tájáról
Miközben mi már a bejgli kontra töltött káposzta mérgezés közelében járunk, és birtokba vettük mindazt, amit a ‘jézuska’ hozott nekünk, a világ más tájain ezekről nem is hallottak – ahogyan mi sem az ő szokásaikról. Pedig különleges tradíciók nemcsak Magyarország léteznek.
Hogy kerültek a pókhálók a fenyőfákra?
Magyarország egyik közvetlen szomszédjához is kötődik egy első látásra igen bizarrnak tűnő tradíció, hiszen Ukrajnában pókhálókat is a karácsonyfákra aggatnak.
A történet szerint egy szegény özvegy gyermekeinek egy elásott fenyőmagból akart karácsonyfát növeszteni, azonban mikor a fa felcseperedett, rájött, hogy nincs pénze feldíszíteni. A karácsony előtti estén a házban élő pókok felfigyeltek a csupasz fa miatt sírdogáló gyerekekre, és reggelre csodálatos, csillogó hálókkal ékesítettek fel a fát, megmentve a karácsonyt. Ez egy igazán szép mese.
Éhes macska
A Jólakötturinn az izlandi hagyományok szerint egy olyan, a hóban rejtőző nagymacska, amely kifejezetten azokra vadászik, akik rendetlen, koszos ruhákat viselnek. A „cica” már a középkorban is létezett, akkoriban a gyapjúmunkások motiválására használták, hiszen csak az kapott új öltözéket az ünnepekre, aki jól dolgozott.
A japán KFC nagy dobása
A karácsony nem hivatalos ünnep a szigetországban, így amikor külföldiek egy csoportja pulykát keresett, de nem talált, kénytelenek voltak csirkét vásárolni helyette. Ekkor jött a KFC és a cég lecsapott a piaci résre.
Az 1974-es ‘Kurisumasu ni wa kentakkii!’ (Kentucky karácsonyra!) reklámkampány fenomenálisan sikerült, így az ünnepi díszítéses csirkekosarak a hagyomány részévé váltak.
Hozzászólás zárolva.