Facebook hozzászólás
333

Négy napig láthatja a közönség Csontváry rejtélyes művét

Ha szereted Csontváry Kosztka Tivadvar munkáit, akkor érdemes megnézni a festményt élőben is.

Négy napig a nagyközönség is megcsodálhatja Csontváry Kosztka Tivadar Pirosruhás gyermek című festményét a Virág Judit Galéria standjánál az Art&Antique vásáron. A Bálnában tartott művészeti mustrán az idén 25 éves galéria a XX. és a XXI. századi festők kiemelkedő alkotásait állítja ki. Az esemény szenzációja a Csontváry festmény mellett Moholy-Nagy László Benett Sculpture című műve lesz, de a standnál az érdeklődők március 3. és 6. között láthatják többek között Vaszary János, Rippl-Rónai József, Reigl Judit, Szinyei Merse Pál, Csernus Tibor, Taubert László vagy éppen Bak Imre alkotásait is.

A különleges Csontváry festmény: Pirosruhás gyermek (Foto: Virág Galéria)

Csontváry Tivadar Pirosruhás gyermek című, 1994-ben egy magángyűjteményből előkerült festménye eddig mindössze három alkalommal szerepelt kiállításon. Legutóbb 2009-ben tekinthette meg a publikum, most pedig a Virág Judit Galéria eladásra kínálja.

Csontváry kevés művet hagyott az utókorra, közülük is nagyon kevés az olajportré, mindössze ötöt ismerünk

– mondta Kelen Anna, a Virág Judit Galéria és Aukciósház művészettörténésze.

 „A portrék közül két festmény nőket ábrázol, kettő önarckép és mindössze egyetlen van, amelyikről egy gyermek tekint le ránk. Szó szerint, hiszen a gyermek egyenesen a néző szemébe néz, ami szintén különlegesség” 

– tette hozzá Kelen Anna. Hogy pontosan ki a pirosruhás gyermek, az egyelőre rejtély, a portréfestészettel először negyvenévesen kísérletező Csontváry talán egy rokonának, például a tűzvészben elhunyt testvérének állíthatott emléket.

Csontváry Kosztka Tivadar (született Kosztka Mihály Tivadar) (Kisszeben, 1853. július 5. – Budapest, Krisztinaváros, 1919. június 20.) magyar festőművész volt. Okleveles gyógyszerészként jogot is hallgatott, de kiemelkedőt a magyar festészetben alkotott. Magányos festő volt, akit magyar kortársai nem értettek meg, és csak halála után ismerték fel jelentőségét. Talán a legismertebb festménye a Magányos cédrus, aminek címét azonban az utókor adta. Csontváry katalógusaiban az Egy cédrusfa Libanonból címen szerepel

Ezt is olvasd el:


Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

1 / 3 454

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

KUL-TOUR

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!