Ezt kapjuk a Budapesti Tavaszi Fesztivál helyett
Streamelt eseménysor lesz a Bartók Tavasz
Április 2. és 18. között online platformokon, világpremierekkel, Európa neves hangversenytermeiből közvetített koncertekkel zajlik majd a nagyszabású, ingyenes, streamelt Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Hetek. Az eseménysorozatot azt követően indította útjára a kormányzat, hogy a több évtizedes hagyományra visszatekintő, és nemzetközileg is magasan jegyzett Budapesti Tavaszi Fesztivál megrendezésére a főváros többet nem kap egyetlen fillért sem a hazai költségvetésből.
„Össze fogjuk kapcsolni Magyarország és Európa nagyvárosait a Bartók Tavasz digitális platformjain” – mondja Káel Csaba a Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Heteket szervező Müpa vezérigazgatója. Az eseménysorozat idén olyan nagyszabású streamelt, ingyenes programfolyamként valósul meg, amely a régióban is egyedülálló.
A közvetítések adta lehetőségekkel élve a Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Hetek online felületein keresztül nem csupán a hazai bemutatókat követheti bárki a világ bármely pontján, de a nézők bepillanthatnak majd a világ egy-egy legendás hangversenytermébe is.
Az eseménysorozat nemzetközi együttesei és sztár karmesterei a járványhelyzet miatt ugyanis saját városukból adnak streamelt koncertet a Bartók Tavasz Nemzetközi Művészeti Hetek közönségének.
A kiváló dirigens, Vaszilij Petrenko és a Royal Philharmonic Orchestra a Royal Albert Hall színpadáról nyűgözi majd le a hallgatóságot. Sir John Eliot Gardiner és az English Baroque Soloists & Monteverdi Choir az oxfordi Sheldonian Theatre koncertterméből; René Jacobs és a Kammerorchester Basel Svájcból, a Don Bosco Basel Paul Sacher hangversenyterméből köszönti majd a Bartók Tavasz nézőit a képernyők előtt; míg Riccardo Chailly és a Filarmonica della Scala egyenesen Olaszországba repíti a közönséget egy este erejéig.
Élő közvetítés formájában valósul meg az idén 95. születésnapját ünneplő komponistazseni, Kurtág György egyetlen operájának magyarországi bemutatója.
A Bartók Tavasz keretében áll ismét színpadra az újraalakult Kelemen Kvartett: Kelemen Barnabás és Kokas Katalin a két frissen csatlakozott taggal, a görög hegedűművésszel, Jonian Ilias Kadeshával és az angol csellistával, Vashti Mimosa Hunterrel kiegészülve Bartók valamennyi vonósnégyesét megszólaltatja.
Bartók alakja és életműve meghatározó inspiráció volt Magyarország legújabb és egyben legnagyobb világzenei fesztiválja, a Budapest Ritmo megszületésekor is. Az összetéveszthetetlen hangulatú programsorozat a Bartók Tavasz idején az online térbe költözik: varázslatos dokumentumfilmekkel és olyan kiváló zenészek kifejezetten erre az alkalomra megálmodott koncertjeinek közvetítésével várja a közönséget, mint a Tárkány Művek, a Bettika Quintet, a Cimbaliband, Cserepes Károly vagy Dresch Mihály. Április 11-én, a költészet napján pedig a legendás Makám együttes enged bepillantást három évtizedes, gazdag történetébe, múltjába és jelenébe.
Hozzászólás zárolva.