SZÁRAZSÁGTŰRŐ ÉS KÖNNYEN GONDOZHATÓ ZÖLDEK
5 strapabíró szobanövény, amelyek túlélik, ha elmész nyaralni
A nyári melegben még inkább oda kell figyelni a lakásban lakó növényekre, mert földjük hamarabb kiszáradhat, mint hűvös időben. Összegyűjtöttük azokat a növényeket, amelyek nemhogy csodás díszei lehetnek otthonodnak, de akkor sem kell aggódnod értük, ha nyaralni mennél.
LEGÉNYPÁLMA (ZAMIOCULCAS ZAMIIFOLIA)
A Zamioculcast nem véletlenül nevezik legénypálmának is, hiszen gondozása pofonegyszerű. Az élénk zöld, fényes levelű „ZZ” az utóbbi években vált nagyon divatossá. Népszerűségét annak is köszönheti, hogy alig kell odafigyelni rá, viszont évekig gyönyörködhetünk benne. Vastag száraiban és gumóiban sokáig megtartja a vizet, ezért bőven elég kéthetente egyszer meglocsolni.
ANYÓSNYELV (SANSEVIERIA TRIFASCIATA)
Nem csak a lakás dísze, hanem hasznos dísze is, ugyanis a legtöbb növénnyel ellentétben még éjszaka is termeli az oxigént. Jól viseli a száraz levegőt és szereti a napot, de félárnyékos helyen is megmarad. Az öntözést ennél a növénynél sem ajánlott túlzásba vinni, két locsolás között azonban itt is hagyni kell, hogy földje kiszáradjon.
ALOE VERA
Az Aloe Vera is a szárazságtűrő növények közé tartozik. Ezt a növényt is csak akkor ajánlott meglocsolni, ha földje már teljesen kiszáradt. Nyáron kéthetente, nagy szárazság és hőség esetén hetente öntözzük.
POZSGÁSOK
A pozsgások (vagy más néven szukkulens növények) is remekül tűrik a szárazságot. Tavasztól az ősz beálltáig akár a teraszon is tarthatjuk őket, nagyon kedvelik a napfényt. Igénytelen növények, mégis elképesztően dekoratívak. Arra mindenképpen ügyeljünk, hogy ne öntözzük túl.
SZOBALIÁN (SCINDAPSUS PICTUS)
Azon túlmenően, hogy tényleg nagyon bírja a vízhiányos állapotot, csodálatos dísze is lehet a lakásnak. Kúszónövény révén bármire (például egy bambuszrúdra) fel lehet futtatni, nagyon gyorsan növekszik. Szokták még ezüstös szobafutókának is nevezni, visszafogottan kell öntözni, két locsolás között a föld felső része száradjon ki.
Hozzászólás zárolva.