5 tipp egy igazán jó gyerekszobához
Míg a gyereknek a nyári szünidő a kikapcsolódás ideje, sok szülő most valósítja meg a gyerekszoba felkészítését az iskolai hétköznapokra. Újragondolva a gyerekszoba berendezését, többfunkciós térben érdemes gondolkodni, hiszen a játékon és a pihenésen kívül a gyerekek kuckójának kialakítása az otthoni tanulás hatékonyságát is befolyásolja.
A gyerekek általában vidám és kedves berendezési tárgyakra, színes terekre vágynak, és hogy egyéni ízlésükre szabhassák saját kis birodalmukat. Ez sokszor kihívás elé állítja a szülőket, akik szeretnék teljesíteni a gyerekeik kívánságait, ugyanakkor szem előtt kell tartaniuk a szoba használhatóságát, és hogy az küllemében igazodjon az otthon egészének stílusához. A VELUX, a tetőtér szakértője, e kérdésekben nyújt segítséget, 5 hasznos tanáccsal fontos tervezési szempontokra hívja fel a figyelmet.Ha pedig stílusban kéne némi inspiráció, mutatunk 15 olyan gyerekszobát, ahová mi is szívesen beköltöznénk…
1.Teremts zónákat a gyerekszobában!
Ez megkönnyíti a váltást a játék, a tanulás és a pihenés között. A gyerekszoba az otthonok többségében egyszerre színhelye a pihentető alvásnak, a fantáziadús játéknak és a tanulásnak. E fő tevékenységeknek érdemes külön részeket kialakítani, a vizuális elkülönítést segíthetik a színek. Ez történhet festékkel, tapétával, szőnyeggel vagy textilekkel.
2. Legyen a szobában a gyerekek számára is elérhető és kezelhető tárolórendszer!
Ha rend van a szobában, akkor a tanulásra való koncentráció is könnyebben megy. A rendezetlenség felszámolásával egyidejűleg a szoba is nyitottabb hatást fog kelteni. A méreteiben és funkcióiban jól megválasztott praktikus tárolórendszerek a gyerekeket is jobban ráveszik a rendrakásra és a rend megtartására. Az iskolakezdés közeledtével még fontosabb, hogy a gyerekek harmonikus, jól szervezett környezetben készülhessenek fel az őket érő kihívásokra.
3. Vigyél energiát a hétköznapokba természetes fénnyel!
A természetes fény jelenléte jelentősen befolyásolja a gyerekek koncentrációs képességét, ezért is lényeges, hogy kellő figyelmet szenteljünk a szobába áramló fény mennyiségének és eloszlásának. A tanévkezdéssel a gyerekeknek muszáj visszaszokniuk az iskolai napirendbe, szervezetüknek fel kell készülnie a fokozott terhelésre. A napfény energizáló hatása tudományosan igazolt: a természetes fény segít, hogy frissen kezdjék a napot. A nyugodt pihenéshez, a házi feladat elkészítéséhez ugyanakkor nélkülözhetetlen a részleges vagy a teljes fényzárás.
A mesterséges világítás megtervezésekor is arra érdemes törekednünk, hogy az a megfelelő pontokon elhelyezve minél természetesebb hangulatot adjon a térnek. A mennyezeti fényforrás otthonos és világos környezetet teremt, az ágy mellé felszerelt olvasólámpa pedig meghitt, pihentető hangulatot varázsol a szobába. Az asztali lámpa télen nélkülözhetetlen a házi feladat elkészítéséhez, míg az apró jelzőfények növelhetik a kicsik éjszakai komfortérzetét, segítenek a fürdőszobához vezető út megtalálásában.
4. Szabályozd a fényt árnyékolókkal!
A pihentető alvás egyik alapfeltétele a megfelelően elsötétített hálószoba. Mivel a gyerekek olykor napközben is pihennek, még fontosabb, hogy megfelelően el tudjuk sötétíteni a hálóhelyet. Mindenképpen érdemes fényzáró rolókat választani.
5. Vedd körül gyermekedet a kedvenc mesehőseivel!
Ezek kreativitásra ösztönöznek, ugyanakkor nyugodt, barátságos környezetet teremtenek az alváshoz. A gyerekek kedvenc mesehősei serkentik a képzelőerőt, színesebbé teszik a játékot, és nem utolsósorban barátságos, szerethető hangulatot varázsolnak.
Hozzászólás zárolva.