Facebook hozzászólás
1 746

6 tipp, hogyan kezeljük az agresszív embereket

Szinte naponta találkozunk agresszív, hatalmaskodó emberekkel, akár munkahelyünkön, akár magánéletünkben. Az ellenséges, goromba emberekkel nem könnyű szót érteni, ám vannak erre nagyon jól bevált technikák. Érdemes kipróbálni!

Ezek az emberek a felszínen talán dominánsnak, ellenségesnek és gorombának tűnnek; ám megfelelő reakcióval és intelligens kommunikációval az agresszió hatékony együttműködéssé, a lekezelő magatartás pedig tiszteletté alakítható. Van rá 6 hatékony módszer!

Kép: Pixabay

1, Őrizzük meg a hidegvérünket
Az agresszív és goromba emberek egyik legfontosabb motivációja, hogy kihozzák a másikat a béketűréséből. Ha ez sikerül, nyeregben érzik magukat, hiszen sikerült felhívniuk a figyelmet a gyengeségünkre. Minél kevésbé reagálunk a provokációra, annál józanabbul kezelhetjük a kihívást. Ha az adott pillanatban nem tudnánk nyugodtan válaszolni, vegyünk egy nagy levegőt, és ajánljuk fel a másiknak, hogy később visszatérünk az ügyre.

2, Tartsunk távolságot
Nem minden szituáció éri meg, hogy időt és energiát szánjunk rá. Ha az adott ügy nem különösen fontos, ne áldozzuk fel a nyugalmunkat; ne vegyük fel a kesztyűt, inkább kerüljük a negatív emberek társaságát.

3, Ne vegyük magunkra a sértést
Amit a másik mond, valójában saját valóságának leképezése: tehát aki folyamatosan másokra haragszik, valójában önmagával nem elégedett. Így nincs is szükség arra, hogy magunkra vegyük a sértegetéseket.

Képes vagy átélni mások örömét?
Segítettél már vészhelyzetben valakin? Adakoztál jótékony célra? Te is átérzed mások búját-baját! Talán már életet is mentettél? Akkor te vagy a mi együttérző, nemes lelkű emberünk! Már kezdetektől ezt kaptad…

4, Képzeljük magunkat a másik helyzetébe
Próbáljuk meg beleképzelni magunkat az illető helyzetébe, és felderíteni a viselkedését kiváltó indokokat. Ha a partnerünk folyton ideges, lehet, hogy gyermekkorában sosem tudott megfelelni a szüleinek; ha pedig felettesünk, talán a felső vezetés vár el tőle túlzott teljesítményt, ezért tölti ki rajtunk a mérgét.

5, Legyünk tisztában a jogainkkal
Arra az esetre, ha a sértegetés túlmenne minden határon, nem árt tisztában lennünk a jogainkkal, és tudnunk, mi az, amit a másik már nem engedhet meg magának. Ezt vele is közölhetjük.

6, Kérdezzünk vissza
Az agresszív emberek szívesen állítják áldozatukat a középpontba, és hívják fel a figyelmet hiányosságaira. Ez a viselkedés a manipulációra és a dominanciára irányul, nem pedig a probléma hatékony kezelésére. Ha valaki sértegetni kezd, például butának nevez, kérdezzük meg, valóban azt szeretné-e, ha többet nem beszélgetnénk vele tiszteletlen viselkedése miatt.

A fenti technikák alkalmazásával sikerrel verhetjük vissza agresszív és hatalmaskodó kollégánk vagy ismerősünk támadásait. (Forrás:pszichologuskereso.hu)

Mobbing, a munkahelyi pszichoterror! Te is áldozat vagy?!
Szórakoznak veled a kollégák? Rajtad gúnyolódnak, rólad pletykálnak, igaztalanul vádolnak? Ha ez már rendszeres megpróbáltatás, és már inkább bántó, mint vicces, akkor komoly a baj. Te is a mobbing, a munkahelyi pszichoterror áldozata vagy! Mit tehetsz ellene? Segítünk!


Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!