Számos felhívás, közlemény és videó készült arról, hogyan védekezhetünk a megbetegedés ellen, ennek is köszönhető, hogy szinte elfogytak a boltokból a kézfertőtlenítők, antibakteriális tisztítószerek és úgy általánosságban minden olyan termék, ami a legkisebb mértékben is fertőtlenítő hatású. Arról viszont kevesebb szó esik, hogy mi a teendő otthon, a lakásban, márpedig vannak olyan pontjai a lakásoknak, amelyeken eleve rengeteg kórokozó lehet és a hétköznapokban, járványmentes időszakban is különösen fontos, hogy időnként alaposan letisztogasd. Most ezeket szedjük össze egy csokorba.
Talán az egyik legfontosabb és ritkán fertőtlenített része a lakásnak a bejárati ajtó, a kilincsek, a kulcsok. Ezeket ugyanis rendre piszkos kézzel, tömegközlekedés után fogdossuk össze, és hiába mész hazaérés után egyből kezet mosni, a kilincsről és a kulcsról a lakás bármelyik részébe átviheted a bacikat. Arról nem is beszélve, hogy nemcsak akkor érünk ezekhez, ha elhagyjuk a lakást, vagy ha hazaérünk. A postás, a rokon vagy a vendég érkezésekor se mosunk általában kezet.
Ebből a gondolatmenetből kifolyólag érdemes azokat a felületeket is átfertőtleníteni és lemosni, amelyek közvetlenül érintkeznek az utcai holmikkal. Tehát ahova a bevásárló szatyrot teszed, ahova ledobod a táskádat, vagy épp a lakáskulcsot.
Talán nem sokan gondolnak rá, hasonló bacitelepként tudnak funkcionálni a villanykapcsolók. Ráadásul a téli időszakban a korai sötétedés miatt biztos, hogy többhöz is mosatlan kézzel értél hozzá. Ezért elő a kendőket, és ne hagyd ki a kapcsolókat is a tisztogatásból.
Hogy tisztítsd a mobilokat?
Kiváló bacitelepként funkcionálnak a mobilok, számítógépek, tabletek is, melyek tisztítása nem annyira egyszerű, mint egy villanykapcsolóé, de nem megoldhatatlan. Csak néhány óvatos mozdulatra és némi odafigyelésre van szükség.
Langyos szappanos vizet készíts egy kis edénykébe, aztán gondoskodj arról, hogy a tisztításra kerülő eszközök ne legyenek áram alatt és legyenek kikapcsolva is. Egy mikroszálas törlőkendőt márts a szappanos vízbe és óvatosan töröld át a készülékeket ügyelve arra, hogy ne szivároghasson egy csepp víz sem a kütyükbe. Ha ezzel megvagy, egy száraz kendővel töröld át őket. Persze, ha van otthon speciális nedves törlőkendőd a monitorokhoz és hasonlókhoz, az is kiválóan működik, ezeket műszaki áruházakban, számítógépes boltokban tudod beszerezni.
Hozzászólás zárolva.