Facebook hozzászólás
547

Ha bérlő vagy, nem biztos, hogy rád is vonatkozik a lakásbiztosítás

Nem árt tudni: hiába van biztosítva a lakás, ha a bérlő tulajdonát éri kár – például betörnek, és ellopják a laptopját, vagy eláztat a szomszéd –, a biztosítás nem mindig nyújt fedezetet.

A bérlő is köthet biztosítást a  bérleményre és az ingóságokra – Kép: Pixabay

A kiadott lakásokra általában a tulajdonosok, tehát a bérbeadók kötnek biztosítást.

Nem árt viszont figyelembe venni, hogy ez nem mindig nyújt fedezetet a bérlő tárgyaira. Vagyis az ingóságok biztosításáról sem szabad megfeledkezni! Így egy esetleges betörés, elázás vagy éppen tűz okozta – gyakran sok tízezer forintos – kárt nem zsebből kell kifizetni. Tavaly a K&H Biztosító adatai szerint összesen 18 ezer káreset volt a lakásbiztosításokhoz kapcsolódóan.

Ha a bérbeadó nem rendelkezik lakásbiztosítással, lehetőség van arra, hogy a bérlő saját maga kössön biztosítást az általa használt bérleményre. Ebben az esetben az ingatlan falain belül a saját tulajdonában lévő vagy a saját felelősségi körébe tartozó épületberendezési és épületfelszerelési tárgyak – mint például a beépített bútorok – biztosítva lesznek egy esetleges kár esetén. Ha a bérbeadónak van is lakásbiztosítása, az még a bérlő ingóságait ért kár esetén nem, vagy nem mindig nyújt fedezetet – hívta fel a figyelmet Kaszab Attila, a biztosítótársaság vezérigazgató-helyettese.

A bérlő saját maga is köthet biztosítást a bérleményben tartott ingóságaira, például nagyobb értékű műszaki cikkekre – mint a laptop vagy a televízió – az általa meghatározott összegben. Így egy betöréses vagy besurranásos lopás esetén is fizet a biztosító. Persze nemcsak a lopással kell számolni, hanem például az időjárással is. A drága ingóságok, például a műszaki cikkek egyik legnagyobb ellensége ugyanis a villámcsapás vagy az elektromos vezetékek érintkezése miatt bekövetkező túlfeszültség.

Zombik ellen is van biztosítás!
A különleges, megdöbbentő biztosításoknak nagy hagyománya van az angolszász országokban. Az egyik nagy londoni biztosítónál éldául zombitámadás ellen is köthető biztosítás. De a sztárok sem fukarkodnak az ötletekkel.

Kaszab Attila elmondta: 2013-ban több mint ezer ingóságot érintő kárt rendeztek összesen 43 millió forint értékben, ezek átlagos értéke 42 ezer forint volt. A káresetek közel 80 százaléka pedig a villámcsapás okozta túlfeszültséggel állt összefüggésben. A biztosítás mellett éppen ezért nem árt néhány óvintézkedést is megtenni: a drága elektromos készülékeket javasolt túlfeszültség elleni védelemmel ellátott konnektorból, elosztóból ellátni árammal, erős villámlás vagy vihar esetén pedig inkább válasszuk le ezeket a hálózatról. A csőtörésekre és egyéb beázásokra sem árt felkészülni – előbbiekre átlagosan 15 ezer forintot fizetett ki a biztosító, míg vízkárok esetében 11 ezer forint kártérítést kaptak átlagosan az ügyfelek. Beázás vagy lopás bárhol megtörténhet, ezért a kellemetlen meglepetések elkerülése végett mindenképpen érdemes tájékozódni, hogy a kiszemelt ingatlan rendelkezik-e biztosítással, illetve, hogy ez a biztosítás az ingóságokra is vonatkozik-e.

Így óvd otthonodat a modern technológiával
Rablás, betörés, személy elleni erőszak. Hazánkban az elmúlt évek bűnügyi statisztikái szerint, 55-57% körüli a vagyon elleni bűncselekmények aránya az összes elkövetett bűncselekményen belül. A modern védelmi berendezések használatával azonban drasztikusan csökkenteni tudjuk a behatolás sikerességét, megvédve otthonunkat, értékeinket és családunkat a kellemetlen élményektől. Egy kis odafigyeléssel és helyesen kialakított biztonsági védelmi eszközökkel a bűnesetek megelőzhetők lehetnek.


Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!