Így óvd otthonodat a modern technológiával
Rablás, betörés, személy elleni erőszak. Hazánkban az elmúlt évek bűnügyi statisztikái szerint, 55-57% körüli a vagyon elleni bűncselekmények aránya az összes elkövetett bűncselekményen belül. A modern védelmi berendezések használatával azonban drasztikusan csökkenteni tudjuk a behatolás sikerességét, megvédve otthonunkat, értékeinket és családunkat a kellemetlen élményektől. Egy kis odafigyeléssel és helyesen kialakított biztonsági védelmi eszközökkel a bűnesetek megelőzhetők lehetnek.
Az embert ősidők óta foglalkoztatja a szerettei és saját biztonsága. Ám amíg az őskorban a védelemhez egy méretes bot is elég volt, addig mára a biztonság megtervezése, kiépítése és szolgáltatása külön szakmává fejlődött.
Védelmünk kialakítása alapvetően három fő pillérre támaszkodik: a mechanikai, az elektronikus és az élőerős védelemre. Rossz hír, hogy tökéletes, 100%-os biztonságról sohasem beszélhetünk, csak annyit tehetünk, hogy a kockázatokat a lehető legminimálisabb szinten tartjuk. Emellett pedig folyamatosan monitorozzuk a védett objektumot az elért biztonsági szint fenntartása és javítása érdekében.
„Amíg a mechanikai védelem – kapuk, rácsok, zárak, lakatok – elsősorban a betörők elleni védelmet szolgálja, addig az elektronikus vagyonvédelmi rendszerekkel akár a támadások, egészségügyi vészhelyzetek, tűzesetek, épületgépészeti problémák is valós időben felismerhetővé válnak. Az elektronikus vagyonvédelmi rendszerek jelenthetnek riasztókat, megfigyelőrendszereket, infrasorompókat, illetve beléptető rendszereket is – mondta el az Árgus Security Kft. budapesti igazgatója, Kiss Sándor. – Otthonunk védelmében a legnagyobb hangsúlyt a riasztórendszerre érdemes helyezni, melynek elsődleges szerepe az illetéktelen behatolás valós idejű, minél korábban történő jelzése. A jelzésadáson kívül az ingatlantulajdonosoknak az is fontos, hogy mekkora kár keletkezhet az épületükben – jellemzően dolog elleni erőszak formájában –, ameddig a fenyegetés elhárítása megtörténik.”
Farkas Előd, a cég biztonságtechnikai szakértője szerint a teljes védelem az, amikor minden bejutási pontot és a belső tereket is lefedjük érzékelőkkel. Ezt jellemzően akkor alkalmazzuk, amikor az ingatlanban senki sem tartózkodik. Természetesen a mai korszerű rendszerek esetében lehetőség van a zónákra osztott tereket külön-külön is élesíteni, vagy kikapcsolni. Héjvédelem az, amikor a nyílászárókat fedezzük nyitás- és üvegtörés-érzékelőkkel vagy infraeszközökkel. Ebben az esetben nyugodtan lehet az ingatlanon belül mozogni, a riasztórendszer csak külső behatoló esetében jelez. Az sem elhanyagolható szempont, hogy a központi nyílászárók – például bejárati ajtó, garázskapu – a lehető legjobb minőségűek legyenek. Egyre több az olyan bűncselekmény is, amikor nem a lakásban lévő értékekre specializálódnak az elkövetők, hanem a garázskapu kinyitásával próbálják meg a nagy értékű autót vagy az ott tárolt szerszámokat, gépeket ellopni.
Az elektronikus védelem és az élőerő legköltséghatékonyabb kombinációja a távfelügyeleti szolgáltatás igénybe vétele. Ekkor a riasztó megszólalása esetén rövid időn belül képzett szakemberek érkeznek a helyszínre, akik nemcsak a fenyegetés elhárításában, hanem a helyszín biztosításában is járatosak, ami fontos a későbbi rendőri nyomozás szempontjából.
Hozzászólás zárolva.