Mit tegyünk az ősszel visszatérő fertőzésekkel?
Itt van az ősz és vele együtt a hűvösebb idők, no meg a visszatérő fertőzések. Sokan panaszkodnak légúti fertőzésekre, arcüreggyulladásokra, melyekre az egymás után szedett antibiotikumok is hatástalanok. Hogyan lehetséges akkor a természetes úton való gyógyítás? Erről kérdeztük a szakértőt, Balaicza Erikát.
A gyógyuláshoz vezető úton az első lépést azzal tesszük meg, ha a banálisnak tűnő bajt rendesen kikúráljuk, és kipihenjük magunkat.Ha mindig mindent „lábon akarunk kihordani”, a kórokozók befészkelik magukat a nyálkahártya-duzzanat miatt nehezen vagy akár át sem járható melléküregeinkbe. Ezért célszerű olyan gyógyteákat, illóolajokat inhalálni – kamilla, borsmenta, eukaliptusz –, amelyek a nyálkahártya-ödémát csökkentik. A nyák elfolyósításában és kiürítésében segítenek egyes gyógynövények – kankalin, bodza, vasfű, indigógyökér, édesgyökér, fehérmályva – és a belőlük készült termékek. Ha szabaddá válnak a melléküregek és a légutak, javul a nyálkahártyák öntisztuló mechanizmusa és regenerálódása is.
Az említett gyógynövények nemcsak a nyákelválasztást segítik, hanem más gyulladáscsökkentő és immunerősítő hatásuk is van, ezért védenek a fertőzések kiújulásától.
Ha szeretnénk megerősíteni védekező rendszerünket, ezeket érdemes kipróbálni:
● 4–6 hetes gyógyteakúra,
● nyákoldó gyógytermékek szedése legalább 2-3 hétig,
● hurutoldó gyógyvizekkel ivókúra 4 hétig,
● légszűrés és párásítás jó minőségű készülékekkel,
● napi 1-2 natur élőflórás joghurt,
● szauna heti 1-2-szer,
● váltott zuhany naponta.
Sajnos, az antibiotikus kezelés rendszeres ismétlése többet árt sokszor, mint amennyit segít. A felső légúti ferőzések többsége vírusos, és nem bakteriális, ezért azokon az antibiotikum nem segít, ám drasztikusan pusztítja a normális baktériumflórát. Ettől viszont a szervezet ellenálló képessége komolyan sétül, és további fertőzések alakulhatnak ki. (Forrás: balaicza.hu)
Hozzászólás zárolva.