Facebook hozzászólás
139

Zuhanyozzunk vagy fürödjünk?

Az örök dilemma, különösen, amióta sok fürdőszobában mindkettőre lehetőség van. A döntést számos tényező „nehezíti”: például az idő vagy az ártényező, de legfőképpen az, hogy mi magunk melyik tisztálkodási formát kedveljük, a tust vagy a kádfürdőt.

Annak eldöntéséhez, hogy tusoljunk-e, vagy fürödjünk, az egyik érv lehet az elhasznált víz, valamint a szükséges energia mennyisége.

Sokan úgy vélik,

hogy zuhanyozáskor folyatunk több vizet, mások éppen az ellenkezőjét állítják. Ez azonban mindig csak konkrétan mérhető, mert hiszen mind a kád mérete, mind a zuhanyozás időtartama különböző lehet.

[galeria azonosito=”old_43″ nyitokep=”” kepalairas=””]

Kattintson a galériáért!


A kérdés eldöntése viszonylag könnyű tapasztalati úton: legközelebb zuhanyozzunk a kádban, és dugjuk be a túlfolyót. Ha a kifolyt víz kevesebb, mint amiben kellemesen fürdőznénk, takarékossági szempontból a zuhanyozás a racionálisabb döntés.

Az interneten fellelhető számítások szerint egy zuhanyzás időtartama hét perc, és ezalatt körülbelül 53 liter vizet folyatunk. Egy átlagos fürdőkád megtöltéséhez viszont hozzávetőleg 80 liter vízre van szükségünk, ami közel tízperces zuhanyozáshoz lenne elegendő, állítja a National Geographic.

A kérdés persze mégsem ilyen egyszerű
és racionális, hiszen beleülni a kádba nem pusztán azt jelenti, hogy lemossuk a napi szennyeződést a bőrünkről. A fürdőzés ugyanis kellemes kikapcsolódás, a napi stressz otthoni levezetésének egy formája. A zuhanyozás higiénikusságához azonban nem férhet kétség. A tusból ránk zubogó vízsugár gyorsan eltávolítja a piszkot, és az ehhez használt tisztálkodószer sem érintkezik hosszan a bőrünkkel, tehát sem a víz kémhatásának, sem a tusfürdőben található anyagoknak nem lesz idejük arra, hogy károsítsák bőrünk védőrétegét.

A mindennapos meleg vizes fürdő ezzel szemben – egyes szakértők szerint – nem előnyös a bőrnek, mivel szárítja azt. A PointerNet oldalon olvasható szakcikk szerzője például legfeljebb heti két-három alkalommal javasolja a kádfürdőt és akkor sem tovább, mint húsz perc. A hosszabb, és különösen a 37 Celsius-foknál melegebb vízben történő fürdőzés ugyanis terheli a szívet és a vérkeringést. Zuhanyozni pedig ezután is ajánlatos, hiszen a habfürdő, illetve az elhalt bőrpikkelyek maradéktalan eltávolítása csak így lehetséges.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Nőként kiemelt szerepe van a jó alvásnak

Az alvás nem csupán a pihenés eszköze, hanem a szervezet regenerációjának és kiegyensúlyozott működésének…

Olívaolajjal a női egészségért

Az olívaolaj a mediterrán konyha egyik jellegzetes alapanyaga, ám nem csak a konyhában vehetjük hasznát. De ne…
1 / 3 465

STÍLUS

A mechanikus férfi karórák titkai

A mechanikus órák világa varázslatos és izgalmas, különösen azok számára, akik értékelik a hagyományokat és a…

Női balerina cipők őszre – hogyan viseld őket, hogy mindig gyönyörű legyél?

Az őszi hónapok beköszöntével sokan a melegebb, zártabb lábbelik felé fordulnak, de a női balerina cipők továbbra…
1 / 631

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!