KELETI TITKOK
Ezért fekszenek ki a pasik, ha egy keleti szépséget látnak
Míg Kelet lányai sorban állnak a plasztikai sebésznél a hőn áhított kerek szemekért, addig mi európaiak sokszor irigykedve tekintünk hamvas tiszta bőrükre. A receptet igazándiból megtanulni nem lehet, de néhány hozzávalót ellesni igen. Íme a csodák birodalma!
A lótuszvirág és bambusz értékes kivonatai harmonizálják a bőrt és bársonyosan lágy érzést nyújtanak.[/bs-text][/vc_column][/vc_row]
Shea-vaj
Ez a tápláló zsiradék puha és ruganyos bőrt eredményez. Nagyszerű alap a krémekhez és testápolókhoz, de önmagában is a bőrre kenhetjük, hogy selymessé varázsoljuk. A tápanyagokban gazdag receptúra kiváló – sheavaj, aloe vera és jojoba – növényi olajokkal és kivonatokkal ápolja, védi és intenzíven hidratálja az igénybevett, száraz bőrt. A krém alkalmas az arcbőr, valamint az egész test ápolására, illetve nagyszerű az érzékeny gyermekbőrre is.
Teafaolaj
Az ausztráliai őslakosok évszázadokon keresztül a teafa leveleit használták fertőzések ellen. Ma már az egész világ előtt ismert a teafaolaj antiszeptikus hatása. A teafaolajnak, a fertőzések hatékony ellenszerének kellemes, szerecsendióra emlékeztető illata van. Az olajat az Ausztráliában honos teafa leveleiből nyerik (ez a fafajta teljes mértékben eltér azoktól a Camellia fajoktól. A vízgőz desztilláció útján nyert minőségi teafaolajnak legalább 40%-nyi terpinent – a gyógyhatást adó aktív hatóanyagot – és kevesebb mint 5% cineolt, vagyis illóolajat kell tartalmaznia. A második világháború után megjelenő antibiotikumok a háttérbe szorították a teafaolajat. Napjainkban azonban az iránta való kereslet újra megnövekedett, és évente több mint 700 tonnát állítanak elő.
A teafának több faja is létezik, ezért amikor teafaolajat vásárolunk, ellenőrizzük, hogy a termék teafaolaja a Melaleuca alternífolia nevű fa leveleiből származik-e. Más fafajok teafaolaja általában nagy mennyiségű, teljesen eltérő hatású cineolt tartalmaz.
- Krém, kenőcs: A lábujjak közötti kipállás, sérülések vagy körömfertőzés kezelésére
- Tömény olaj: naponta kétszer-háromszor cseppentsen egy vagy két csepp tiszta, tömény teafaolajat a lábujjak közötti kipállás, körömfertőzés esetén a fertőzött vagy sérült felületre.
- Hajápolás: Több sampon, szappan és egyéb bőrápoló szer tartalmaz teafaolajat de általában olyan kis mennyiségben, hogy antibakteriális hatása szinte nem is érvényesül.
(Forrás: vitaminsziget)
Így figyelj a bőrödre a menstruációd alatt!
Hozzászólás zárolva.