Tényleg ez a neve?!
Hajas László lehetett volna párizsi sztárfodrász is
Bár mindenki nőfalónak képzeli, az ismert fodrász 23 éve hűséges a feleségéhez, akit ma is imád, ezért másodszor is elvette feleségül.
Kalandos felmenőkkel bír Hajas László, akinek már a nagymamája is fodrász volt. Az erdélyi-sváb nagyi lánykorában gondolt egy nagyot és kivándorolt Franciaországba, ahol 1938-ban fodrász diplomát szerzett – mely oklevelet nagy becsben őrzi a sztárrá lett unoka. A nagyi Párizsban férjhez is ment, de a házasság nem tartott sokáig, így a frigyből született kisfiúval visszatért Magyarországra. Itt ismerkedett meg aztán Hajas Lajossal, aki nevére vette a gyereket, Laci későbbi apukáját, így lett a családnév Hajas. Ezzel rögtön tisztázódott is az örök kérdés: felvett művésznévvel futotta-e be karrierjét Hajas László.
Amikor 1955-ben világra jött, édesanyja alig 18 éves volt, így a kisfiúval inkább a nagyszülei foglalkoztak. Bár jóeszű gyereknek tartották tanárai, tanulni nem szeretett, sokkal jobban érdekelte a bringázás, a lógás a haverokkal és fogalma se volt, merre menjen az általános iskola után. Anyukája gyönyörű nő volt, aki modellként is dolgozott, és az ő ötlete volt, hogy legyen a fiúból fodrász.
Laci elvégezte a sulit, de sokáig nem volt sikerélménye, mert kezdőként nem nagyon engedték hajakhoz nyúlni – az ő szalonjában ez másképpen van, ott akár egész nap gyakorolhatnak a tanulók a babafejeken.
Ráadásul így nem is keresett jól – a nyolcadát vitte haza, mint vízóra leolvasó barátja -, ezért azon gondolkodott, valami más munka után néz. Végül nagyija beszélte rá, hogy tartson ki még egy kicsit, mert jó szakma ez.
Két évvel később aztán egy KISZ által szervezett versenyre küldték, elsősorban fiatalsága okán, de ez meghatározó lett az életében, mert ott találkozott a mesterével, Tárnoky Lászlóval, aki aztán megtanította mindenre. Őt tartja szakmai mentorának, akire úgy nézett fel, mint az istenre. Míg a többi tanuló szabadidejében lófrált, ő minden pillanatban azt figyelte, a mester hogyan dolgozik. Ha megkérdezik, mi a sikerének titka, akkor erre vezeti vissza: szorgalom és alázat.
1977-ben került a Vénusz Kupa versenyzői közé, ahol a legnagyobb nevek szerepeltek, mégis ő lett a második, sőt, mindössze egy pont választotta el az első helytől. Innentől pedig már nem volt megállás.
Hozzászólás zárolva.