Hajfestés? Csak természetesen!
A kémiai hajfestékek használata egyáltalán nem veszélytelen. Roncsolják a hajszálak szerkezetét, miközben egészségkárosító hatásukról nyugtalanító hírek jelennek meg. Még a hivatalos egészségügyi szervezetek is több összetevőt betiltottak, illetve folyamatosan vizsgálják a hajfestékek alkotóelemeit.
A hajfestékekben használt vegyi anyagok erősen irritáló hatásúak, egyre több embernél okoznak allergiás reakciót, hajhullást, bőrirritációt a fejen. A mérgező vegyi anyagok a bőrön keresztül felszívódva terhelik immunrendszerünket és valamennyi belső szervünket egyaránt. A káros anyagok bejutnak a véráramba, ami kismamák esetében a placentán keresztül eljut a magzathoz. Ezért nem javasolt a vegyi festékek használata a várandós időszakban.
A kémiai festékek bejutnak a hajszálak belső szerkezetébe is, és szárazzá, élettelenné, sérültté és töredezetté teszik a hajat. Vizsgálatok arra utalnak, hogy a hajfestékek bizonyos ráktípusok kialakulásában is szerepet játszanak. Az Európai Bizottság 2007-ben betiltott 22 hajfesték-összetevőt, és folyamatosan vizsgálja azóta is a felhasznált vegyi anyagokat. Egy évvel később az Egészségügyi Világszervezet jutott arra, hogy a hajfestékek közrejátszanak a fodrászok között tapasztalható egészségügyi problémák kialakulásában. Éppen emiatt a kismamáknak nem ajánlják a hajfestést a várandósság idején, és az egészségügyi problémákkal küzdőknek sem ajánlott.
A növényi hajfestékek kívülről vonnak be minden egyes hajszálat, és védő festékréteget képeznek a hajon. Ezáltal nem hatolnak be a hajszálakba, és nem roncsolják, mint a széles körben elterjedt vegyi hajfestékek. A színek egymással keverhetők, így mindenki elérheti az egyéniségének megfelelő, egyedi hajszínt. A haj kiindulószíne és a növényi pigmentek együtt adják a végleges hajszínt. A természetes növényi hajfestékek hosszan tartó, élénk színt és ragyogást biztosítanak, védik, ápolják és egészségessé teszik a hajat.
7 tévhit a növényi hajfestékekkel kapcsolatban
1. Nem képesek tartós fedést biztosítani.
A jó minőségű növényi festék szoros kötést alakít ki a hajszál felületén. A használati utasítás és a hatóidő betartásával garantáltan intenzív és tartós színt érünk el.
2. Körülményes és nehézkes dolgozni velük.
Az igazán jó minőségű növényi hajfestékpor olyannyira finom őrlemény, hogy vízzel keverve krémes, könnyen kenhető péppé válik. Használata a kémiai hajfestékekhez hasonlóan egyszerű: a festék kenhető, és tubusból is könnyedén felvihető.
3. Nincs belőlük széles színválaszték.
Mivel a festékek egymással tetszés szerint keverhetők, ezért a fantáziánkra van bízva, hogyan variáljuk a színeket.
4. Nem lehet világosabb hajszínt elérni velük.
Valóban, mivel a festék érintetlenül hagyja a haj saját pigmentjeit, csupán lazúros bevonatot alakít ki a hajszál felületén, világosabb színhatás elérésére nem alkalmas. Viszont gyönyörűen elmélyíti eredeti hajszínünket, vagy sötétebb barna, vörös, fekete árnyalatokat tudunk festeni vele.
5. Nem képesek befedni az ősz hajszálakat.
A jó minőségű festék az ősz hajszálak fedésére is képes. A vörös és a világosabb barna árnyalatok problémamentesen elérhetők. Ha sötétebb színre szeretnénk az ősz hajat festeni, az is megoldható a gyártó által javasolt trükkök alkalmazásával.
6. Vegyileg festett hajra nem lehet velük festeni.
A kémiai úton festett hajat is problémamentesen festhetjük növényi hajfestékkel, sőt a vegyi festés során sérült hajszerkezetet a növényi hajfesték képes korrigálni. Vegyi festés után néhány hajmosást szükséges kivárni. Elsősorban szőkített haj esetében mindenképpen végezzünk próbafestést, hogy fel tudjuk mérni a haj reakcióját.
7. Kiszárítják a hajat.
Ezzel szemben a Khadi növényi hajfestékek esetében éppen ellenkező a tapasztalat. Az értékes növényi anyagok ápolják, védik a hajat, kitöltik a hajszálak sérülései miatt keletkezett egyenetlenségeket. Így a haj nemhogy száraz, inkább egészségesebb, erősebb lesz, mint korábban volt.
Hozzászólás zárolva.