Facebook hozzászólás
708

Civil Negyed: a Női Egészségért Alapítvány

Nem hiszti. Nem gyengeség. Endometriózis.

Egy működő társadalomban helye van a civileknek. Sőt! Egy társadalom civilek, civil szervezetek nélkül nem is igazán működőképes. Kipótolják, kiegészítik azokat a tevékenységeket, amelyeket az állam már nem tud elvégezni. Civil Negyed rovatunkban hetente bemutatunk egy szervezetet, amely abban segít, hogy otthonosabban érezzük magunkat mindennapjainkban. Salamon Adriennel, a Női Egészségért Alapítvány megálmodójával és kuratóriumi elnökével beszélgettünk.

honlapoldal
Munkatársak ( Fotó: A Női gészségért Alapítvány)
A civil szférában dolgozni nem könnyű Magyarországon. Te milyen háttérrel érkeztél ide és mennyire tudod a múltbéli tapasztalataidat felhasználni a mai munkádban?

Az eredeti szakmám közgazdász. A mai napig nagyon sokat hasznosítok abból a tapasztalatból, amit a munkám során gyűjtöttem a kereskedelmi televíziónál. Sok tréningen volt lehetőségem részt venni, nagyon sokat tanultam ügyfélkezelésből, gondolkodásmódból, stratégiagyártásból. De azóta is rendszeresen részt veszek képzéseken hazai és nemzetközi szinten is, az ott tanultakat próbálom mind beépíteni a szervezetszervezésbe, vagy az adománygyűjtés területébe. Finanszírozási okok miatt Magyarországon általában egyszemélyes alapítványok működnek, egy alapítványi vezetőnek mindenhez kell értenie. Mivel nincs lehetőség arra, hogy szakértőket fizessünk meg, ezért saját magunkat kell képezni.

Hogyan szereztek pénzt a működéshez? Milyen módjai vannak annak, hogy pénzhez jussatok?

Az egyik bevételi forrás az adó egyszázalék, ami egy vitatott kérdés: van-e értelme egyáltalán ezzel foglalkozni. Általánosságban az ebből származó bevétel folyamatosan csökkenő tendenciát mutat. Míg 10-15 évvel ezelőtt óriás pénzekhez lehetett jutni az adó 1 %-ból, most már nem így van. Vannak olyan témák, amelyekre az emberek előszeretettel adják az adójuk 1 százalékát és utána nem is érdekli őket, hogy mi történik a pénzükkel. Ebben nincs még akkora tudatosság, több szervezettel dolgozunk azon is, hogy az embereknek fontos legyen, hogy nyilatkozzanak az adó1%-ról, ne hagyják veszni és nézzék meg, hogy kit támogatnak. Mi rendszeresen szervezünk adománygyűjtő kampányokat is, van egy webshopunk, ahol különböző termékekkel lehet támogatni az alapítványt. Szponzorokat, támogatókat keresünk meg, akik a különböző projektjeinket támogatják.

Mi az, amit a legjobban szeretsz a munkádban, ami a legfelemelőbb benne?

Ami a legfelemelőbb az az, amikor pozitív visszajelzést kapunk a munkánkkal kapcsolatban. Hogy tudtunk segíteni, hogy a nők általunk jutottak el végre orvoshoz, jó kezelést kapnak, babák születnek. Ezek a pozitív történetek minket is előre visznek. Amit pedig a legjobban szeretek az a lobbi és a stratégiai tervezés, de sokkal több időt szeretnék vele foglalkozni, mint amire egyelőre lehetőségem van. Sokkal több emberre lenne szükségünk, mint ahányan vagyunk a szűk csapatban. Most még sok időmet veszik el a mindennapi tevékenységek is.

Mi a legnehezebb az alapítvány életében?

A civil szervezeteknek nincs meg a stabilitása Magyarországon. Nem az van, mint külföldön, ahol az állam az adókból vagy a társadalombiztosító felé befizetett pénzből minden civil szervezetnek átutal egy bizonyos, fix összeget a működéshez, amellyel ők minden évben számolhatnak. Nekünk saját magunknak kell előteremteni mindent. Ezért el kell azt is fogadni, hogy a csapatunk is folyamatosan változik. Az önkénteseink élethelyzete változik, évente kell új csapatot létrehoznunk.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

PÉLDA-KÉP

1 / 258

PÉLDA-KÉP

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!