DIVATFORRADALOM, 1848
Sms helyett stóla, legyező, főkötő
Igazán büszkék lehetünk a magyar hölgyekre! Igencsak toppon voltak a 48-as forradalom és szabadságharc idején. Nemcsak kokárdákat varrtak, fűztek gyöngyből, de a kor divatjának minden kellékét, minden rafinériáját bedobták, hogy kifejezzék hovatartozásukat, szimpátiájukat, és nem utolsó sorban, hogy latba vessék befolyásukat férjük, családjuk mellett. Tanulhatunk tőlük!
Gróf Teleki Jánosné Mikes Erzsébet, aki férje mellett, szintén részt az uniót kimondó 1848-as országgyűlésen, dús loknikba rendezte haját, és a kor kedvenc stóláját is rendszeresen viselte.
A stóla egyébként is nagy divat volt akkoriban. Egyrészt a hűvösebb időben védte a vállakat, másrészt „üzenőfüzet” is volt a gavalléroknak – esélyt adva a közeledésre, ha esetleg pont lecsúszott volna a ruhadarab…
Abban az időben a legyező töltötte be az sms szerepét. Nemcsak a nagy melegben tett jó szolgálatot, de tökéletes volt a zavart pillanatok elfedésére is. Teljes szakirodalm állt a hölgyek rendelkezésére annak kezelésére. Ha például a hölgy hirtelen összezárta, és egyik füléhez érintette legyezője végét, azt üzente az őt nézőnek, vigyázz, figyelnek![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Petőfinél már nem lóghatna rövid o-val az árboc
Rugalmasabb előírások, kevesebb kivétel – így jellemezte az MTA A magyar helyesírás szabályainak tizenkettedik kiadását. A kiadvány sajtóbemutatóján elmondták: a cél az volt, hogy alapvető változások nélküli, könnyebben használható, bizonyos mértékig rugalmasabb szabályzatot adjanak a felhasználók kezébe.
Hozzászólás zárolva.