Túl keveset járnak fodrászhoz a nők?
Hogyan ápolják a hajukat ma a nők? A többség mindenesetre a praktikumot tartja szem előtt, és általában hangsúlyozni, kiegészíteni szeretné megjelenését a frizurájával. 50 ezer nő adatainak elemzése ad képet a magyar hajviseleti és hajápolási szokásokról.
A magyar nők többségének félhosszú a haja, amire alig tíz perce van reggelente, hogy rendbe tegye. Talán ezért is szeretnének praktikus, könnyen kezelhető frizurát, amelyért átlagosan két-három havonta járnak fodrászhoz – a fővárosban kicsit ritkábban. Többek között erre a következtetésre jutott a Lafferton Fodrászat a Facebook-oldalán 2012 és 2014 között összegyűlt 50 ezer magyar nő adatainak elemzésével.
A válaszadók többségének vékony szálú a haja, csak 31 százaléknak adatott vastag szálú és erős tartású hajkorona. A leggyakoribb az egyenes (57 százalék) és a hullámos (37) haj, göndör fürtjei mindössze a válaszadók 6 százalékának vannak. Minden második nő (52 százalék) félhosszú hajat visel. A nők 26 százalékának van hosszú, azaz 30 centiméternél hosszabb, és 22 százalékának van rövid, azaz 10 centinél rövidebb haja.
A megkérdezettek többsége (52 százalék) a praktikumot tartja szem előtt a frizuránál, az, hogy feltűnést keltsen, mindössze 5 százalékuknak fontos. A frizurával hangsúlyozni, kiegészíteni a megjelenését a válaszadók 43 százaléka szeretné.
A legtöbb nőnek (54 százalék) 5–10 perce van reggelente a frizurájára, de 27 százalékuknak még ennyi sem: ők kevesebb, mint 5 perc alatt szedik rendbe a hajukat. 10 percnél több időt 19 százalékuk fordít reggelente a frizurájára. Lafferton Annamária szerint egy jó frizura 5 perc törődést sem igényel reggelente. „Csak meg kell fésülni, esetleg egy-két percet formázni. Ehhez azonban az adottságaink figyelembevételével kell megtalálni a hozzánk illő frizurát, ami kifejezi az egyéniségünket, és így magabiztossá tesz” – mondta a felmérést végző szalon névadó alapítója. Hozzátette: persze a vágáson nagyon sok múlik. A jól vágott frizurát mosás után is csak meg kell szárítani, és beáll magától, így nem kell beszárítani.
A válaszadók 4 százaléka látogatja meg egy hónapban több alkalommal a fodrászt. Havonta egyszer a nők 23 százaléka, Budapesten azonban csak 21 százaléka jár fodrászhoz. A többség – 43 százalék – két-három havonta látogatja a fodrászt, Budapesten ez az arány 39 százalék. A válaszadók 30 százaléka, Budapesten 36 százaléka ennél is ritkábban megy a fodrászhoz. Az eredmény nem lepte meg Lafferton Annamáriát. „Rövid vagy félhosszú haj esetén legalább egy-másfél havonta javasolt egy kis igazítás, mert az visszaadja a frizura formáját, ami így könnyen kezelhető marad. Hosszú haj esetén két-három hónap is eltelhet a két vizit között. Ez alól kivétel, ha valakinek festett a haja, ekkor a haj növekedésének üteme szerint másfél-két havonta javasolt felkeresni a fodrászt“ – tanácsolta a szakember.
Hozzászólás zárolva.