Facebook hozzászólás
788

ARCMASZK DIVAT

Változik a világ – a ruhaszettek részévé válhatnak?

Néhány hónappal ezelőtt a maszkviselés a mindennapokban még csak a kelet-ázsiai országokban volt igazán jellemző, különösen Dél-Koreában, Japánban, Kínában és Thaiföldön. A koronavírus terjedésével ez gyökeresen megváltozott. Ahogy a világ alkalmazkodik a járványhoz, úgy válnak szépen lassan mindennapi kiegészítőkké a maszkok is.

Ugyan itthon a maszkviselés egyelőre nem kötelező, az elmúlt napokban az utcákon járva azt tapasztaltuk, hogy a járókelők többsége ennek ellenére mégis hordja ezeket. De mit viselnek a magyarok?

Sebészmaszk

A gyógyszertárakból a vírus első hírére elkapkodták a maszkokat, ezek elsősorban arra jók, hogy annak esélyét csökkentsék, hogy a viselő cseppfertőzéssel megbetegesítsen másokat, így hordásuk igazán csak az egészségügyi és szociális dolgozók esetében fontos.

EPA/ROBERT GHEMENT

Légzésvédő maszk

Anélkül, hogy túlságosan belegabalyodnánk az N95-N99/FFP2-FFP3 besorolások labirintusába, az ilyen típusú maszkokról a leginkább azt érdemes tudni, hogy ténylegesen védelmet nyújtanak a koronavírussal szemben is, miután olyan filterrel rendelkeznek, amelyek a 0,3 mikronnál nagyobb részecskék döntő többségét ki tudják szűrni. A légzésvédőkből jelenleg szinte világszerte hiány van, vagy csak drágán lehet hozzájuk jutni.

Szövetmaszkok, házi készítésű maszkok

Miután a boltokból szinte azonnal kifogytak az ilyen jellegű védőfelszerelések, egyre inkább terjednek a házi készítésű, vagy éppen a szabóságokban készülő maszkok, amelyek mintázata és anyaga nagy változatosságot mutat.

Alkalmazkodni a helyzethez

Színházak, divatbemutatók – a szokásos fény és csillogás helyett most a jelmeztervezők is maszkokat varrnak, míg a legnagyobb divatházak próbálják megtalálni a saját helyüket a világjárvány által átformált körforgásban.

A dél-koreai mindennapok részévé váltak a maszkok. (Kép: makestar)

A Kering csoport bejelentése szerint az Yves Saint Laurent és a Balenciaga is egészségügyi maszkokat gyárt, amellett, hogy az anyacég 3 millió maszkot vásárolt Kínából a francia kórházak számára. Az olasz kórházaknak pedig a Gucci 1,1 millió sebészmaszk és 55 ezer védőöltözet legyártását ígérte meg.

A nagy rivális LVHM tulajdonában lévő luxusmárkák is aktivizálták magukat, így a Dior és a Chanel szabóságaiban is védőmaszkokat gyártanak, míg az LVHM olyan gyáraiban, ahol normálisan parfümöket gyártanak, most kórházi fertőtlenítőgélek gyártását kezdték meg jelentős mennyiségben. Az így elkészülő védőeszközöket a kulcságazatoknak ajánlották fel a cégek, így például a közlekedésben és az élelmiszeriparban, -kereskedelemben dolgozóknak.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Minden, amit tudni érdemes a szemfenékvizsgálatról

A tévhitekkel ellentétben a szemészeti vizsgálat nem egyenlő az optikákban végzett éles látás vizsgálattal.…

Esküvői ajándék – Hogyan válasszuk ki a megfelelő nászajándékot?

Az esküvői ajándék kiválasztása komoly feladat lehet. Szeretné az ifjú párt valamivel megajándékozni, ami örömet…
1 / 3 461

PÉLDA-KÉP

1 / 258

PÉLDA-KÉP

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!