Facebook hozzászólás
768

Van-e nyitja az apaságnak? – Süveges Gergő apakulcsai segítenek!

Férj, apa, újságíró, tanár, coach, kommunikációs tréner, tanácsadó. Süveges Gergő így mutatkozik be közösségi oldalán. Ebben a sorrendben. Számára a család a középpont. Bármiről is beszél, nem mulasztja el megemlíteni feleségét, Margitot, négy gyermeke édesanyját. Így, bár a nagyközönség elsősorban a Duna televízió és a Kossuth rádió műsorvezetőjeként ismeri, nem meglepő, hogy már három könyvet írt az apa-létről. A legújabb, Apakulcs című kötet a napokban jelent meg.

A gyerekem nem arra fog emlékezni, hogy milyen volt az autónk márkája, hanem arra, hogy beültünk, ölbe vettem, ő kormányzott, majdnem nekimentünk a fának, de végül is megúsztuk. Nem a ruhám márkájára fog emlékezni, hanem az illatomra, amikor együtt birkóztunk a padlón. Szóval élményekre, kapcsolódásra fog emlékezni” – mondja Süveges Gergő, aki négygyermekes édesapa. Tudja, mit beszél. Állítja, hogy apaként minden gyerekkel más a kapcsolódás, az alapvetések mégis tanulhatók.

Ezek szerint Te négygyermekes szülőként négyfajta apa vagy?

Hogyne, persze, sőt! Szerintem ennél sokkal több, mert a négy gyerek volt csecsemő, óvodáskorú, kisiskolás, most meg kiskamasz, meg nagykamasz, egyikük pedig már nagykorú. Tehát legalább évente másféle apja vagyok mindegyiknek. Úgyhogy, ha gyorsan összeszorzom, akkor négyszer tizennyolc, az 72-féle, minimum.

Süveges Gergő: Apakulcs
Süveges Gergő családja szoros kötelékben (Fotó: Süveges Gergő)
No, de ha ennyiféle apa típus létezik, akkor hogyan lehet kulcsot adni hozzá?

A könyv lényegére tapintottál rá. Azt tapasztalom, hogy imádunk történeteket mesélni egymásnak. Szeretjük a történeteket hallgatni is. Ám időnként beleesünk abba a csapdába, hogy azt hisszük, ezek a történetek általános érvényűek. Pedig a legtöbb történet az ott, abban a pillanatban érvényes, amikor megtörtént. Ezek olyan modellek, amelyekből lelkesedést, inspirációt tudunk meríteni, és ilyen értelemben nagyon hasznosak. De valójában mindannyian azt keressük, hogy egy-egy modellben mi az az alapelv, amelyet a saját életünkben tudunk használni.

A modell azt jelenti például, hogy ha nem látsz jól, akkor tessék, odaadom a szemüvegem, ezzel majd jól fogsz látni. Persze ez nem igaz, hiszen ez az én szemüvegem, te nem fogsz jól látni vele. Az alapelv meg azt jelenti, hogy nézzük meg, a te szemednek, annak a távolságnak mi passzol, mi felel meg, a saját életedre és a saját helyzetedre találd meg a jó szemüveget.  A modellek és az alapelvek között kell alapvetően különbséget tenni.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

STÍLUS

1 / 630

KUL-TOUR

1 / 158

PÉLDA-KÉP

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!