Facebook hozzászólás
1 263

10 biztonsági jótanács betörők ellen

Az egyre szaporodó rablások, betörések sok emberben keltenek félelmet mostanság, hiszen meglévő vagyonunkat hosszú évek kemény munkájával szereztük meg, nem beszélve a benne rejlő személyes tárgyainkról, örökségeinkről. Otthonunk, lakásunk fenntartása a nehéz gazdasági helyzetben sokak számára elég komoly gondot jelent. Éppen ezért még nagyobb figyelmet kell szentelnünk megszerzett értékeink védelmére, hiszen azok pótlása – már amennyiben nem emlékekről van szó – anyagilag jelentős megterheléssel jár.

5. A lakásunkban lehetőleg ne tároljunk nagy mennyiségű készpénzt és ékszereket!

Amennyiben mégis, azokat biztonságos páncélszekrényben vagy széfben helyezzük el, értékes iratainkkal és egyéb értékeinkkel együtt. Profi megoldás a pánikszoba, amennyiben módunk van rá, alakítsunk ki biztonsági szobát az életterünkön belül.

Fontos! Amennyiben rendelkezünk értékes tárgyakkal, melyekről nem kívánunk lemondani a mindennapokban (pl. festmények), ezeket mindenképpen olyan módon jelöljük vagy tegyük felismerhetővé, hogy egy esetleges eltulajdonítást követően hitelt érdemlően tudjuk beazonosítani. Akár egyszerű fényképfelvételek készítése is elegendő.

6. Mindig legyen valaki otthon!

Célszerű az lenne, ha lakásunkban mindig tartózkodna egy felnőtt személy, hisz ennél nem nagyon van jobb vagyonvédelmi megoldás. De mint tudjuk, ez nem minden esetben kivitelezhető. Egy kutya tartása a ház körül, vagy a lakásban nagyon hasznos lehet. A betörők számára macerás dolog az ebek kezelése, inkább tovább állnak és más célpontot keresnek.

Fontos! Ne engedjünk be idegeneket a lakásunkba! Sokféle trükkel próbálkoznak a bűnözők, hogy előzetes terepszemlét tarthassanak. Az egyik ilyen trükk, hogy irreálisan magas összeget kínálnak a házunk megvásárlásáért. Ma már olcsón be lehet szerelni videó kaputelefont, de kitekintő nyílást vagy ablakocskát is minden bejárati ajtóra lehet tenni. Soha se érezzük magunkat nyomás alatt vagy kényelmetlenül, amíg nem tisztázzuk a látogató célját és szándékát!

7. Kerüljük a feltűnő életmódot, a nagyzolást!

Lehetőleg ne dicsekedjünk fűnek-fának anyagi helyzetünkről, vagyonunkról. A közösségi oldalakon különösen kerüljük a lakásunk belső képeinek megosztását, továbbá az olyan érzékeny adatokat, hogy mikor megyünk nyaralni vagy wellness hétvégére. Ha mindenképpen szeretnénk ezeket a híreket megosztani, azt mindig utólag tegyük. Hivalkodó házzal és autóval könnyen a bűnözők körök látókörébe kerülhetünk.

8. A védelmi rendszerünkről, a biztonsági kódjainkról még a baráti körnek és a tágabb családnak se beszéljünk!

Ezeket a bizalmas információkat a lehető legkisebb körben kel tartanunk. A lakáskulcsunkat se adjuk át felelőtlenül idegeneknek és nem megbízható személyeknek. A bejárati ajtót mindig gondosan zárjuk be, a redőnyöket engedjük le, a riasztó rendszert kapcsoljuk be. Nagyon vigyázzunk a lakáskulcsainkra, ne adjuk ki a kezünkből, és persze ne hagyjuk el!





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!