10 ötlet a lakásban lévő baktériumok ellen
A lakásban is sok veszély fenyeget minket, többek között a baktériumok. Tudják, ezek a bazijó bacihelyek, melyeket érdemes alaposan megtisztítani…..
1. Alapos kézmosás
Meglepően egyszerű művelet, mégis sokan elhagyják. Pedig a gyerekek kevesebb betegséget kapnának el egymástól, ha mindannyian tudnák, hogyan kell kezet mosni: meleg, folyó vízben, szappannal legalább húsz másodpercig kell dörzsölni a bőrt. Ezután le kell öblíteni, majd papírtörlővel meg kell törölni.
2. Fertőtlenítős kendő
A fertőtlenítővel átitatott kendővel töröljük át a sokat tapogatott felületeket: ilyenek a kilincsek, a kapcsolók, a szekrények fogantyúi.
3. Használjon speciális légszűrőt (HEPA szűrő), hogy megtisztítsa a levegőt
4. Rongyszőnyeg
A különálló szőnyegek praktikusabbak, mint a padlószőnyeg. Ezekben könnyen megbújnak a baktériumok de a poratkák is, ha viszont rongyszőnyeget használunk, akár könnyedén ki is moshatjuk.
5. Hideg időben, influenzajárvány idején ne tartsunk bababulit
A gyerekek könnyen elkapna egymástól bármit, hiszen megfogják egymást, szájukba veszik a játékokat, amit aztán a többiek is megnyalnak. Jobb, ha ezekben az időszakokban csak keveset találkozunk a kis barátokkal.
6. Tiszta játékok
Takarításkor a játékokról általában elfeledkezünk, pedig a plüssöket ki lehet mosni mosógépben, a műanyagokat pedig le lehet mosni szappanos vízzel.
7. Ágynemű
Hetente cseréljük ki az ágyneműket. Ha a gyerek beteg, akkor erre akár többször is szükség lehet.
8. Állatok
Bármennyit is könyörög a gyerek, az állatot ne engedjük be a szobájába.
9. Felmosás
Nem csak a koszt, de a baktériumokat is eltünteti egy kiadós felmosás. Legalább hetente egyszer essünk neki a padlónak.
10. Zsebkendő
Léteznek már olyan zsebkendők is, amik olyan anyaggal vannak átitatva, amelyek megölik a baktériumokat, mikor belefújjuk az orrunkat. Amúgy is jó ötlet köhögéshez és tüsszentéshez zsebkendőt használni, amit aztán célszerű azonnal eldobni, nem pedig a zsebünkbe tömni.
Hozzászólás zárolva.