A biliárd sport, művészet és szórakozás
A mérnökzseni, Nikola Tesla szerint „a biliárd a perfekció és a logika összetett játéka, mely különleges összpontosítást és önuralmat igényel”. Többről van szó tehát, mint könnyed szórakozásról.
Snookerszámháború
– Ronnie O’Sullivan háromszoros és egyben jelenlegi snookervilágbajnok tavalyi maximum brake-je – azazhogy rontás nélkül gurította lyukba az összes golyót – 157 ezer angol fontot ért. A tökéletes, 147 pontos menet kivitelezése minden versenyen hasonlóan nagy nyereményt jelent.
– Az egyetlen snookerversenyző mindeddig, aki hétszeres világbajnok tudott lenni, Stephen Hendry. Őt Steve Davis követi hat világbajnoki címmel.
– Egy snookerasztal szabványos mérete 3560×1780 milliméter, a golyók átmérője 52,5 milliméter, tehát az asztal nagyobb, a játékszer kisebb, mint a pool biliárdnál.
– A modern kori snooker leghosszabb frame-jét (játékát) Peter Ebdon és Graeme Dott játszotta a 2006-os világbajnoki döntőben, és több mint hetven percig tartott. A legrövidebb Ronnie O’Sullivan nevéhez fűződik, 1997-ben, alig öt perc húsz másodperces volt. A számok értelmezéséhez nem árt tudni, hogy a nagy snookertornák döntője 17-35 frame-ből áll.
T. G.
Fotó: Förster Tamás
A képek a Walhalla Club biliárdtermében és a Biliard Art által szervezett snookerversenyen készültek.
A cikk a Piac és Profit magazin 2008. szeptemberi számának NHD rovatában jelent meg.
Hozzászólás zárolva.