A családi kassza védelmében! Újrahasznosítható víz!
Családi házak esetében kínálkozhat néhány lehetőség, ami műszakilag könnyen megvalósítható, és biztosan megtakarítást jelent.A leginkább kézenfekvő megoldásnak az esővíz összegyűjtése és felhasználása kínálkozik
Az ilyen módon megépített vízellátó rendszer gyűjtőtartályát az ereszcsatornával kell összekötni, egy durva szűrő közbeiktatásával. Gondoskodjunk a tartály építésekor egy túlfolyó elhelyezéséről is. A vizet a szivattyú előtt szűrni kell a zavartalan működés érdekében. A szűrőt könnyen kezelhető módon helyezzük el az időnkénti tisztítás végett.
Ahol még megvan az egykor már fölöslegesnek ítélt ásott kút, csendben kérjünk „tőle” bocsánatot, tisztítsuk ki, szivattyúzással élesszük újra a vízereit, és kitűnő szolgálatot tesz nekünk. Szegény, egykoron az olcsó és egészséges vezetékes víz áldozata lett, de akkor elfelejtettük bekalkulálni a folyamatos árnövekedést és a családi költségvetést napjainkban alaposan átrendező csatornadíjat.
A másik lehetséges, ám számunkra szokatlan megoldás a már felhasznált fürdőszobai víz újrahasznosítása, elsősorban a wc öblítésére alkalmas. Itt a keletkező szennyvíz külön elvezetése a feltétel, mert csak a mosógép és fürdővíz felhasználása ajánlott, ülepítés és klóros kezelés után.
Az utóbbi időben egyre több példát látok környezetemben az új családi házat építők között, hogy két párhuzamos vízvezeték rendszert építenek ki a házban, fúrt kútból kiszolgálva a tisztálkodás, mosás, öntözés vízszükségletét, és külön a konyha, valamint a mosdókagyló (fogmosás) ellátását.
Bármelyik megoldást választjuk is, a családi kassza védelmén túl, legyünk elégedettek önmagunkkal, mert egy hangyányit hozzájárultunk vészesen apadó vízkészletünk védelméhez.
A cikk szerzője: Kiss Zsigmond[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Hozzászólás zárolva.