Facebook hozzászólás
124

A fekete-fehér ma is hódít

Az otthon divatjában a folyamatosan változó trendek mellett éppúgy léteznek örökérvényű dolgok, mint a ruhák világában. A „kis feketéhez” mérhető klasszikus a lakberendezésben a fekete és fehér párosítása, amely sosem lesz elavult, bárhogy változik is a divat. Ráadásul lehet éppen barokk vagy minimál a kedvencünk, fekete-fehérben bármelyik kiválóan mutat.

A kétszínű fürdő hangulata

erősen függ attól, hogy a sötét vagy a világos tónus van túlsúlyban. Előre el kell tehát dönteni, hogy melyik lesz az alapszín, és melyiket kívánjuk kontrasztárnyalatként használni. A mai gyártók változatos termékpalettáinak köszönhetően már nemcsak a kiegészítők és a burkolatok, hanem a szaniterek színe is a választott árnyalatú lehet, ami tovább tágítja az egyedi variációs lehetőségeket. Természetesen a két szín kiegyensúlyozott használata is jó megoldás, sőt, talán ez hozza a „legklasszikusabb" végeredményt. A fekete-fehér kockás burkolat látványos, ugyanakkor nem hivalkodó megoldás, és meghatározó, stílusos alapot ad. Nem kell megmaradni a hagyományos négyzetformánál sem, a pepita összeállítás a legváltozatosabban kanyargó, el- és feltűnő összeállításban elképzelhető. A kétféle árnyalat tudatos váltogatásával nyugodt vagy mozgalmas is lehet az összkép, különösen, ha kihasználjuk a modern burkolatok között található számtalan strukturált felületű, különböző domborművekkel vagy csak fényes és matt felületekkel mintázott monokróm lapokban rejlő lehetőségeket.

Igazi kaméleonként

minden stílushoz tökéletesen passzolnak a sakktábla színei, bár más és más hatást keltenek. A minimál letisztult vonalai és határozott körvonalai esetében a stílusra jellemző természetes színek helyett megjelenő fekete-fehér árnyalatok ha lehet, még modernebbé, határozottabbá és hatásosabbá teszik a teret. Különösen látványos mindkét árnyalat a fürdőben gyakran használt, magasfényű felületeken. Egy klasszikus, régies stílusban berendezett térben a fekete-fehér modernnek hat, így megakadályozza, hogy a berendezés túlságosan avítt hangulatúvá váljon anélkül, hogy csökkentené a stílusra jellemző eleganciát. A mostanában divatos szuperbarokk, szuperrokokó és egyéb, a régi korok jellegzetes formáinak túlzóvá fordításával játszó stílus esetében pedig a látványos fekete-fehér kifejezetten a visszafogottság felé hat. Letisztultabbá teszi a cirádás motívumokat és gazdag formákat, miközben nemhogy tompítaná, hanem éppenséggel erősíti a látványos hatást.

Egyensúly és harmónia

A fekete és a fehér spirituális tartalmának fontossága megkérdőjelezhetetlen, elég csak a fehér és fekete mágiára gondolni. Számtalan fontos életeseményhez kötik ezt a két árnyalatot, alapvetően a feketét a rossz, míg a fehéret a jó dolgokhoz, a tisztasághoz társítva, bár az európaitól eltérő kultúrákban ez a felosztás nem feltétlenül igaz, hiszen például a fehér a távol-keleti kultúrákban a gyász színe. A feng shui szerint a fehér a tisztaság és szűziesség, míg a fekete az erő és a bölcsesség színe. A fekete és fehér párosa sok különböző hitben és hiedelemben a jó és rossz egyensúlyát szimbolizálja, közülük talán a legismertebb jelkép az egymásba fonódó, végtelen fekete és fehér harmóniát alkotó jin jang.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

STÍLUS

1 / 630

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!