A relaxáció legjobb formája
A masszázs nemcsak fizikai, hanem mentális és lelki szempontból is pozitív hatással van az emberre. Ha a kezeléseket rendszeresen ismételjük, alkalomról alkalomra új erővel feltöltődve kelhetünk fel a masszőr asztaláról.
A masszázs egyike a legősibb és legegyszerűbb terápiás formáknak. A test különböző területeinek simogatásán, nyomásán, gyúrásán alapuló rendszer célja a fájdalmak megszüntetése, a relaxálás elősegítése és a test összhangba hozása. Habár főként a bőr alatti izmokat érinti, jótékony hatásai az izmok mélyebb rétegeit és esetleg magukat a szerveket is elérhetik. A masszázs serkenti a vérkeringést, jót tesz a nyirokrendszernek, és elősegíti a felesleges anyagok korlátozását az egész testben.
A masszázs jótékony hatásai:
1. relaxálás
2. enyhítés
3. gyógyítás
4. megnyugtatás
5. a feszültség, a merevség és a fájdalmak csillapítása
6. a légzés javítása
7. a keringés javítása
8. a jó közérzet elősegítése
Egy masszázs önmagában még csak kellemes, igazi hatását csak akkor fejti ki, ha a kezelést többször megismételjük. A rendszeres masszázs következtében a test mechanizmusai megerősödnek, és összhangba kerülnek, így megakadályozva a rándulások és egyéb sérülések esetleges előfordulását, amik máskülönben előfordulhatnak a túlzott feszültség vagy szervezeti gyengeség következtében.
A masszázs – a páciens igénye szerint – serkentheti, vagy nyugtathatja az idegrendszert, így csökkenti a kimerültséget, és energiával feltöltődve kelhetünk fel a masszőr asztaláról. Egyszóval nemcsak fizikai, hanem mentális és lelki szempontból is pozitív hatással van az emberre.
Forrás: Massage Therapy: A Step By Step Guide, http://www.101lifestyle.com
Hozzászólás zárolva.