Facebook hozzászólás
118

Allergiásnak született?

Az allergiás megbetegedések száma elképesztő méreteket ölt. A statisztikák szerint egy iparilag fejlett országban napjainkban született gyermeknek hatszor nagyobb az esélye, hogy ekcémás lesz és háromszor valószínűbb, hogy asztmás tünetek lépnek fel nála, mint az ötven évvel ezelőtt született csecsemők körében.

A tejallergia a tejfehérjék elleni immunológiai reakció, ezt nem lehet kinőni. Oka leggyakrabban, hogy a gyermek túl korán kap tejtartalmú ételt, egy éves kor alatt ne adjunk gyermekünknek semmit, ami tejet tartalmaz! (A szoptatás alatt lehet tejet fogyasztani, hiszen az így bevitt fehérjék az anya szervezetében még a bélben lebomlanak, és az anyatejbe csak olyan kis mennyiségben kerülnek át, hogy az már nem veszélyes a babára.)

Az ételallergia 50%-ban bőrelváltozásokat (elsősorban kiütéseket), 20%-ban gyomor-bélrendszeri tüneteket (pl. hasmenést, 20%-ban légzőrendszeri tünetelet (pl. nehézlégzést) és 10%-ban egyéb tüneteket okoz (fejfájás, vérkeringési elváltozások, mentális vagy pszichés problémák stb.). A gyermek viselkedése általában nem hozható összefüggésbe vele.

A rejtett allergia vagy tápanyag-intolerancia jelenléte könnyen megállapítható oly módon, hogy az étrendből kihagyjuk azokat az ételeket, amelyek okozhatnak allergiát, de míg a felnőttnél elég kb. egy hét arra, hogy az allergia tünetei eltűnjenek, addig egy gyereknél csak több hét után enyhülnek a panaszok.

A hagyományos kezelés speciális diétából áll, amelynek megtervezésében gasztroenterológus szakorvos és diétás nővérek is közreműködnek. Az elmúlt néhány évben több tanulmány számolt be arról, hogy az allergia (asztma, ekcéma stb.) gyógynövényekkel és homeopátiával való kezelése rendkívül eredményesnek bizonyult mind a felnőttek, mind pedig a gyerekek esetében.

Fenti cikk alapjául szolgáló információkat az InforMed-en tallózva gyűjtötte a szerző.

Fodor-Kassai Mónika





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

KUL-TOUR

1 / 158

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!