Az aflatoxin áldozatai
…Végső soron a Tutanhamon- sír körül, tárgyak kiszállításában stb. csaknem harmincan vettek részt, és ezek közül heten hamarosan elhunytak. Ki így ki úgy. És most lássuk, azt, ami fél évszázaddal később bebizonyította, hogy valamilyen átok csakugyan létezhetett a sírban! A gyanúnk abba az irányba terelődik, amit a mikrobiologia sugall.
Tudta, hogy az egyiptomi királysírokban gyakorta átvészelték a közbeeső időt olyan baktériumok, amelyek víz és táplálék nélkül átéltek több ezer évet.-
Hogy ne húzzuk tovább az időt , lássuk a lengyelországi kutatások végeredményét. Minden kétséget kizáróan bebizonyosodott, hogy mind a négy áldozat halálát, egy olyan kórokozó számlájára irhatő, amely egy penészgomba (spóra ) formájában maradt meg a sírban több évszázadon keresztül.
A latin neve : ASPERGILLUS flavus , vagyis sárga Aspergillus. Ez a gomba „aflatoxint” termel, ami rákkeltő anyag és azonfelül egyéb súlyos kór előidézője.
Egyik súlyos tünete, hogy az emberi szervezetet szinte észrevétlenül legyengíti, és az orvosok nem találják a gyengeség okát- amikor az ellenálló képesség, szinte nullára csökken, jön valamilyen banális betegség és végez az áldozattal.
Ez történt a négy krakkói szakemberrel is.
Most már alig kétséges, hogy a Tutanhamon sírban is ez a kórokozó rejtőzött.
Irodalom: hivatkozás :Nemere István : EgyiptomTitkai: (Piramisok, fáraók idegenek?)
(8 fejezet. A „Fáraók átka” 172. oldaltól 175. oldalig
Hozzászólás zárolva.