Baba a családban
A gyermekáldás lehet öröm és büntetés is. Aki az utóbbiként éli meg, az úgy is fog viselkedni gyermekével, büntetni fogja őt, és ez által tönkre teszi az egész életét. Szerencsére az ilyen gondolkodású szülők kevesebben vannak. A többség várja a kis jövevény megérkezését.
2. Életmód, öltözködés: minden téren (fizikai, munka, sport ) tartózkodni kell a túlzásoktól. Indokolt a napi 1-2 óra friss levegőn való tartózkodás, könnyű séta. Kerülje a terhes a zárt, rosszul szellőzött, dohányfüstös helyiségeket. Fontos a kielégítő éjszakai nyugalom. A hosszú utazás, a hirtelen és erőteljes klímaváltozás nem ajánlott. A végbelet naponta 1x, a hólyagot naponta többször kell üríteni. Tilos ülőfürdőt venni a fokozott alhasi vérbőség miatt! Naponta legalább egyszer kell zuhanyozni. A genitalékat tisztálkodáskor csak kívülről szabad lemosni, tilos a hüvelybe nyúlni, vagy hüvelyöblítést végezni! A ruházat legyen kényelmes és könnyű, a fehérnemű légáteresztő és pamut. Kényelmes, lapos sarkú cipőt válasszunk.
3. Torna: speciálisan terheseknek összeállított gyakorlatot szakember vezetésével végezze a terhes. A terhes torna csak a 12. hét után, szülés-nőgyógyász szakorvos engedélyével végezhető. Ezek célja a keringés javítása, a helyes testtartás megtanítása és a légzés technika elsajátítása.
4. Kommunikáció a magzattal: a köztudatban még ma is tartja magát az álláspont, miszerint a gyermek lelki fejlődése világrajövetelével veszi kezdetét.
Akart és nem akart gyermekek összehasonlító vizsgálatából kiderül, hogy a csecsemőhalálozási arány, az agyi károsodás, a mentális retardáció és a súlyos szocializációs zavarok a nem akart gyermekek körében szignifikánsan magasabb számban fordulnak elő. A nem kívánt gyermekek körében végzett más vizsgálatok a születés utáni első hónapban kétszer magasabb csecsemőhalálozási arányt mutatnak a kívánt gyermekekhez képest. A kapcsolatfejlesztő programok alkalmasak következtetések levonására: miután a babák kötődési készsége jobb, IQ-szintjük magasabb. A kutatók az eddig rendelkezésre álló összes adat reanalízisét elvégezve oda lyukadtak ki, hogy az IQ-szintünket génjeink mindössze 34%-ban, míg az ntrauterin környezet 66%-ban határozza meg (Matt McGue 1997). A méhen belüli környezet, a kapcsolat a döntő. A terhesség vége felé közeledve fel kell készülni a szülésre-születésre, más szóval az elszakadásra. Ahol kötődés van, ott elszakadás is, és ennek megfelelően gyász is. A 36. héttől azt javasoljuk az anyáknak, kezdjék gyermeküket és önmagukat is felkészíteni az elszakadásra. Fel kell hívni a gyermek figyelmét arra, hogy nem megszabadulni akarnak tőlük, ahogy ezt egyébként a babák megélik, hanem világra hozni őket, mert a további fejlődésükre belül már nincsen tér. Azt is jó közölni a babákkal, hogy mi fog történni velük a szülés-születés során, és mi vár rájuk a külvilágban.
Hozzászólás zárolva.