Egy gyönyörű város Európa szívében – Prága
A Cseh Köztársaság fővárosa – melyet száztornyú városnak, vagy aranyvárosnak is neveznek – igen kedvelt és népszerű utazási cél. Prága utcáin sétálva az ember úgy érzi, mintha időutazásban venne részt.
A harmadik udvarban található a királyi palota, mely a királyok lakhelyéül szolgált. Legérdekesebb részei: a bordás boltozatú Ulászló-terem, mely koronázáskor, és egyéb ünnepi alkalmakkor játszott fontos szerepet, de itt avatták elnökké Václav Havelt is; a lovagok lépcsője; és a Mindenszentek kápolnája.
Továbbhaladva nemsokára a Arany utcácskába érünk, mely kedves színfoltja a várnak. Az egykor aranymívesek lakta, eredeti formájában meghagyott girbegurba kis utcácska, a miniatűr házikókkal szegélyezve most kézműves és ajándékboltoknak, kiállításoknak ad színteret, de itt található Franz Kaffka egykori otthona is.
Prága belvárosában haladva egyre újabb és újabb látnivalókat, érdekességeket fedezhetjük fel. A város mostani egyik központjának tartott, a Nemzeti Múzeumnak otthont adó Vencel térről elindulva, a hangulatos, eredeti formájára felújított, szebbnél szebb homlokzatú épületek között kanyargó utcákon sétálva eljuthatunk a Lőportoronyig, mely a középkorban a város köré épített védőfal egyik megmaradt része, majd továbbhaladva felfedezhetjük az Óváros teret. Az egykori városi piacnak helyet adó területet két templom, és a Városháza őrzi. A barokk és gótikus jegyeket is magán viselő, homlokzatán arany Madonna-szoborral díszített Szűz Mária templom tiszteletet parancsolóan emelkedik a polgári házak felé. A tér másik oldalán egész más stílusjegyű, barokk templom uralkodik, középen pedig Husz János szobra áll őrt. A Városháza legérdekesebb része a torony alatt található hatalmas csillagászati óramű, és az Orloj, melynek ablaka minden kerek órában megnyílik, és miközben a halált jelképező csontváz, mintegy az idő múlását jelképezve ütemesen rángatja a csengőzsinórt, az ablak mögött felvonul a 12 apostol. Ha időnk engedi feltétlenül érdemes belülről is megtekinteni az épületet, ahol az egykori termeket, történelmi eseményeket megörökítő festményeket, és a középkori idők életstílusának számos hátrahagyott emlékeit ismerhetjük meg.
A térről a Moldváig a Parizska utcán lehet lejutni. Ez a zsidóvárosrész, ahova a középkorban a zsidó vallású lakosságot zárt gettókba telepítették. A városrészen átsétálva az Óvárost a másik parttal, a vár Kisoldalnak nevezett részével összekötő Károly-hídig juthatunk el, mely Prága egyik legismertebb látványossága. A IV. Károly által a 14.-ik században épített mészkőhidat végig szentek szobrai díszítik. Ma csak gyalogosan járható, ünnepi hangulatára a kereskedők és művészek szebbnél szebb portékái teszik fel a koronát.
Hozzászólás zárolva.