Facebook hozzászólás
183

Egy kicsit többet az allergiáról

Az enyhe tél, a hamar jött nyári meleg kedvezett az allergiát okozó poratkáknak, és társaiknak. A fák, bokrok is hamarabb virágoztak, mely nincs jó hatással az allergiára hajlamos emberekre. Az idén, a már megszokottnál egy kicsit előbb beköszöntött az allergiaszezon. Ez nagy baj, hiszen nem tudtunk rá kellő időben felkészülni. A betegeknek a szezon előtt két héttel el kell kezdeniük szedni a gyógyszereket, ha nem akarnak kínlódni az orrfolyástól és tüsszögéstől. Idén ez megváltozott, nincs pihenés, szinte folyamatosan lehet számítani az allergiás tünetekre.

img3#

Az allergia lényege, hogy immunrendszerünk, egy egyébként ártalmatlan anyagot ellenségként kezel, megjegyzi, és később is felismeri, küzd ellene. Ezután egy egészen kicsi mennyiségű irritáló anyag is stimulálhatja az immunrendszert.

Egy felmérés szerint, Magyarországon 250 ezer regisztrált allergiás van, és minden negyedik lakos hajlamos valamilyen allergiára, ami nem jelenti azt, hogy biztosan meg is betegednek.

Az allergiás megbetegedéseknek vannak látványos tünetei, ám nem csak ezeket kell kezelni. A baj sokszor nem látható, csak érzékelhető. A szénanátha átcsaphat allergiás asztmába, vagy ételallergia esetén is lehetnek bélrendszeri tünetek.

Gyerekeknél elsősorban bőrjelenségek figyelhetők meg. Sem a csecsemőkor, sem az időskor nem jelent védelmet az allergiával szemben.

A polleneken kívül az állatszőrök, a madártoll, a tej-és tejtermékek, a tojás, a fémek, a tartósítószerek, a festékanyagok, a rovarcsípés, a penészgomba, a poratka és még a gyógyteák is okozhatnak allergiát. Az allergéneket ma már sok módszerrel ki tudják mutatni. A legismertebb módszer a Prick-teszt (ezt a bőrön végzik) A különböző teszteket bőrgyógyászati, allergológiai szakambulancián végzik. Az allergiás kiütés, ekcéma, csúnya bőrjelenség esetén, nem provokálják tovább a szervezetet, ilyenkor vérvizsgálatot végeznek. Kullancs, méh, darázs és egyéb rovarcsípés esetén is vért vesznek, melyből megállapítják az allergiát.

Léteznek alternatív terápiák. Ma már a betegek sok gyógymód közül választhatnak. Nagyon jó eredmény érhető el immunterápiával, sóterápiával és fényterápiával is. A sóterápia alkalmával porlasztott, szárított sóval kúrálják a beteget. A fényterápia esetén orrlámpázást alkalmaznak. Az orr nyálkahártyájának ez a fajta kezelése az orrspray-vel együtt nagyon hatásos.  Vannak betegek, akiknek az akupunktúra segít. Természetesen, mindig konzultálni kell a kezelőorvossal, és kiegészítő kezeléseket lehet alkalmazni. A hatásos terápia mindig több összetevőből áll, egyetlen, minden tünetet enyhítő gyógymód nincs.

Az allergiát a szervezet és a pszichikai állapot egyszerre befolyásolja. Minden olyan módszer, mely nyugtatja az idegrendszert, jót tesz a betegeknek. Az úszás kimondottan ajánlott, az asztmásoknak is! Amellett, hogy enyhíti az orrban jelentkező fájdalmat, megdolgoztatja és erősíti a légzőizmokat. Ha tehetjük, válasszuk az uszodát, jó esetben a tengert terápiás célra.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Hogyan növeljük kreatívan az intimitás élményét?

Az emberi kapcsolatokban a kölcsönös tisztelet, az érzelmi kötődés és az egymásra hangolódás alapvetően fontos…

Rehabilitáció és egészségmegőrzés Hévízen

A kor előrehaladtával jelentkező mozgásszervi problémák az életminőség jelentős romlását okozhatják, különösen, ha…
1 / 3 462

KUL-TOUR

1 / 158

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!