Facebook hozzászólás
233

Éjszakai bepisilés

Reggelenként arra ébredni, hogy már megint úszik a gyerek a pisiben, már megint lehet áthúzni az ágyat, jobb esetben csak a lepedőt, nem túl kellemes érzés. Ilyenkor hálát adunk az égnek, hogy feltalálták a gumilepedőt, és örülünk neki, hogy használtuk is.

Eközben megnyugtatjuk a gyereket, hogy semmi baj, mással is előfordul!, mégis úgy érezzük, hogy fogy a türelmünk, s feltesszük azt a költői kérdést, hogy MIKOR LESZ ENNEK MÁR VÉGE?

Szakemberek szerint igen egyszerű a válasz, amikor a gyermek idegrendszere megfelelően érett lesz rá, amikor a gyermek éjszaka is képes lesz kontrollálni a húgyhólyagját. Türelem!!!

Mikor van itt az ideje?

Legjobb megoldásnak azt mondhatjuk, ha a szülő észreveszi, hogy már több napja szárazon veszi le a pelenkát a gyermekéről.  Ekkor már elég jól tudja szabályozni a hólyagot záró izmait. Nehéz feladat ez, hiszen nagyon erősek azok a reflexek, melyek érzékelik, hogy tele a hólyag. Ez nem minden gyereknél azonos időben alakul ki, kinél három, kinél négy évesen, de az sem kóros, ha öt éves korára lesz a gyermek szobatiszta.

Befolyásolhatja mindezt:

Idegrendszer fejlettségi foka

Lelki eredetű okok – pl.: kistestvér érkezik a családba, szülők válása, családtag halála, költözés…stb

Alkati eltérések- hólyag mérete

Hormonhiány – éjszaka a vese vazopresszin nevű hormont választ ki, mely a vizelet koncentrálását segíti. Ha alacsonyabb a hormonszint, hígabb éjszaka a vizelet, egy hormontartalmú orrspray segíthet.

Túl nagy mandulák – ha túl nagyok az orrmandulák, a gyermek nem vesz rendesen levegőt, az agy nem kap elég oxigént, így nem termeli a vizeletvisszatartáshoz szükséges hormont.

Régi gyulladás – ha egy csecsemő, illetve kisgyermek átesik egy húgyúti fertőzésen, mely a szülő számára észrevétlen, s ezért nem kezeltek ki megfelelően, éjszakai ágybavizelést okozhat. A sérült vese sok kálciumot enged át, és ez a vesehomok irritálja a húgycső nyálkahártyáját.  A megoldás elég meglepő: Sok folyadék!!

Mi segít?

Sok-sok folyadék! Ha a kisgyermek egész nap sok folyadékot iszik, nem gyűlik össze a vesehomok, mely egyébként irritálja a húgycső nyálkahártyáját. Így sokkal nehezebb visszatartani a vizeletet. A sok folyadék hígít, így talán sikert érhetünk el.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Hogyan növeljük kreatívan az intimitás élményét?

Az emberi kapcsolatokban a kölcsönös tisztelet, az érzelmi kötődés és az egymásra hangolódás alapvetően fontos…

Rehabilitáció és egészségmegőrzés Hévízen

A kor előrehaladtával jelentkező mozgásszervi problémák az életminőség jelentős romlását okozhatják, különösen, ha…
1 / 3 462

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!