Ez nagyon csíp!
Végre itt a nyár, sokat lehetünk a szabad levegőn, ám fel kell készülnünk néhány kellemetlenségre! Földünk felmelegedése következtében egyre enyhébbek a telek, már nincsenek nagy fagyok, így könnyen áttelelnek a kártevő ízeltlábúak, rovarlárvák. Így aztán tömegesen találkozhatunk velük parkokban, erdőben, tóparton. Magyarországon leginkább olyan rovarcsípésektől kell tartanunk, melyek kellemetlenek ugyan, de nem mérgezőek, vagy halálosak. Betegséget is csak ritkán terjesztenek.
A méhek belehalnak a csípésbe. A darazsak nem, így többször is támadhatnak. Csípésük elég fájdalmas, könnyen megijedhet a kisgyermek. Méhcsípésre utaló jel lehet az éles fájdalmon kívül, a sebben maradt fekete fullánk. Ezt feltétlenül el kell távolítani, ha lehet csipesszel, hogy már több méreganyag ne kerülhessen a szervezetbe. A darázscsípés ugyanilyen fájdalmas, és lehet, hogy egyszerre több is van. Fontos megfigyelni a gyermeket, hiszen heves, allergiás tünetek is jelentkezhetnek. Ilyenkor azonnal orvoshoz kell fordulni. Lehet adni a gyermeknek kálciumot, és létezik olyan kúp, illetve szájspray, mely azonnal segítséget nyújt. Ám ezek használata után is fel kell keresni orvosunkat!
Forduljunk orvoshoz, ha:
- vészesen megdagad a gyermek bármelyik testrésze
- a csípés hólyagos lesz
- a csípés helyétől vörös csík indul meg, mert ez azt jelenti, hogy a méreganyag bekerült a nyirokrendszerbe
- gyermekünk nehezen lélegzik, elájul, vagy eszméletét veszti
- az egész testen kiütések jelennek meg, nem csak a csípés helyén.
Tipp! Ha nincs otthon semmilyen krém, tegyünk rá uborkát, mely jól hűsít és segít a sebgyógyulásban, vagy tegyünk a csípésre ecetes borogatást.
Hozzászólás zárolva.