Facebook hozzászólás
211

Felsőoktatás = alibi a semmittevésre?

Meggyőződésem, hogy sok főiskolás, egyetemista esetében a válasz: igen. Harmadik éve járok egyetemre, és ez alatt az idő alatt sikerült motiválatlan emberek százait megismernem.

Míg sok motiválatlan ember tanul kisebb-nagyobb hévvel a majdani hivatás elsajátítása végett, addig sok motivált fiatal egy az egyben csak a munkának szenteli magát. Bár kapcsolati tőkéjük nagy, ha egyszer mégis kihúznák alóluk a talajt, nincs papír, amire támaszkodhatnának. Bár a fiatalon munkába álló „sztahanovisták” folyamatosan tanulják szakmájuk csínját-bínját, nem rendelkeznek azzal az elméleti alappal, ami ugródeszkaként szolgálhat egy új szakma elsajátításához. Tehát hosszú távon ez is ugyanúgy jelenthet zsákutcát, mint a „jobb híján” tanulás.

Nem utolsó sorban pedig a tanulással párhuzamosan végzett munka felvértezi az embert. Ha valaki apránként megszokja, hogy „élesben megy a játék”, akkor nem éri sokként a felsőoktatásból kikerülve, hogy a határidők nem úgy működnek, mint a flexibilis vizsgaidőpontok, és hogy az index leadási határidő túllépését büntetni hivatott pénzösszegek (nagyon) sokszorosát lehet elbukni.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

ÉLET-MÓD

Nőként kiemelt szerepe van a jó alvásnak

Az alvás nem csupán a pihenés eszköze, hanem a szervezet regenerációjának és kiegyensúlyozott működésének…

Olívaolajjal a női egészségért

Az olívaolaj a mediterrán konyha egyik jellegzetes alapanyaga, ám nem csak a konyhában vehetjük hasznát. De ne…
1 / 3 465

KUL-TOUR

1 / 158

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!