Ha igazi romantikát akarsz, most menj el Bécsbe!
Havazás, mécsesek szerteszét, apró, áruval teli házikók, a forralt bor fahéjas illata. Szinte giccsesen szép Bécs ilyenkor, karácsony előtt. Az üzletek áruval, a város múzeumai és palotái pedig kultúrával vannak tele, így biztosra veszem, hogy nincs olyan ember, aki ne érezné jól magát a császári fővárosban.
Ha volt is már valaha Bécsben, de télen még nem látta, akkor muszáj beiktatnia legalább egy napot, amikor ellátogat a városba adventkor. Aki vásárlási őrült, annak azért, mert szédítően nagy választék van (igaz, manapság Magyarország sem panaszkodhat), és olyan márkákkal találkozhatunk, amelyekről még csak nem is hallottunk.
És ugyan az árak magasabbak, mint itthon, nagyon hangulatos sétálni Bécs legdivatosabb bevásárlóutcáin, a Mariahilfer Strassén vagy a Kartner Strassén, miközben mindenhol szól a zene, gyönyörűen fel vannak díszítve a házak, a kirakatok. Ha olcsóbban szeretnénk vásárolni, akkor inkább keressük fel az egyik outletet Bécs környékén!
Persze a legjobbak a karácsonyi vásárok: a város több pontján vannak kirakodóvásárok, ahol a legédesebb ajándéktárgyakat lehet megvásárolni, a tipikus bécsi szuvenírok (Mozart minden mennyiségben, apró Stephansdom, és Sissi, bögrén, plakáton, tányéron…) mellett a legszebb karácsonyfadíszeket is itt szerezhetjük be!
De talán az emberek mégsem emiatt járnak a karácsonyi vásárokra, amelyek közül a legnagyobb a városháza előtt van. Hiszen az ajándéktárgyaknál még csábítóbbak az illatok: a forralt boré, a puncsé, a kolbászkáké, és még hosszan sorolhatnánk. Nem szabad úgy elmennünk a térről, hogy egy bögre forralt bort (mert itt tényleg bögrében adják!) meg ne igyunk, és közben a gyerekeknek szánt előadásokat nézzük.
Egyszerűen úgy érezhetjük magunkat a téren, mintha egy igazi mesevilágba csöppentünk volna. A városháza homlokzata óriási adventi naptárként szolgál, az apró faházacskákban pedig olyan hagyományos édességeket vehetünk, mint a mézes alma. Isteni… higgyék el!
De azért ne csak vásárolni menjünk Bécsbe! Egyszerűen bűn kihagyni a császári palotákat, a parlamentet! Tudta például, hogy az országgyűlés épületére még Ferenc József adta a pénzt, de annyira mereven elzárkózott a demokráciától, hogy soha nem tette be a lábát az épületbe? Vagy hogy olyan bombatámadás érte a termek egy részét, hogy lehetetlen volt az eredeti állapotba helyreállítani?
Hozzászólás zárolva.