Ha szorít az idő
Ingatlanbecslőre és hiteltanácsadóra igen, befektetési tanácsadóra nem nagyon van szükség a lakásvásárlók és -eladók szerint. Egy felmérésből az is kiderült, az ingatlanirodákat azért kedvelik az ügyfelek, mert bíznak bennük, úgy gondolják, így elkerülhetők a hazárdírozók vagy a csalók.
Tízből kilenc válaszadó szerint az értékbecslő, az ingatlanhirdetési felület és a bank a lakáseladás, illetve vásárlás kötelező kelléke – derül ki az OTP Ingatlanpont és az NRC Marketingkutató felméréséből. Ingatlanközvetítőre a megkérdezettek 86%-a szerint van szükség, hasonló arányban vélekednek így a hiteltanácsadókról. Befektetési szakembert azonban csak alig több mint a válaszadók fele venne igénybe az ingatlan-tranzakciójához.
– A kutatás szerint az ingatlanirodát igénybe vevő eladók fele azért fordul közvetítőhöz, mert így számos vevőjelölthöz juthat. Ráadásul válogatott vásárlókhoz! 44%-uk arra számít, hogy az ingatlanos megóvja a nem megfelelő vevőjelöltektől – ismertette a kutatás számait dr. Szabó Márta, az OTP Ingatlanpont üzlet- és hálózatfejlesztési vezetője. A szakember hozzátette: az ingatlanos mellett biztonságban érzik magukat az eladók, mert szerintük segítségükkel elkerülhetők az eladási folyamat buktatói.
Elsősorban a földrajzi távolság, az időnyomás és a magas ingatlanérték növelheti az ingatlanosok szerepét. Ha szorít az idő, a megkérdezettek 57%-a szerint érdemes ingatlanos segítségét kérni az eladáshoz. A fél évnél rövidebb időtartam keveseket motivál, viszont ha több mint hat hónapja hirdetik az ingatlant, 44% szerint már érdemes közvetítővel tárgyalni. Nagy értékű ingatlan eladásakor a megkérdezettek 40%-a fordulna ingatlanoshoz, hitellel vett lakáshoz a vásárlók mintegy ötöde tartaná érdemesnek ingatlaniroda igénybe vételét.
Hozzászólás zárolva.