Hallottál már az intimkozmetikáról? Most eláruljuk mi az
Az intimkozmetikus speciálisan az intim területekre szakosodott, ő az, aki segít nekünk eligazodni a bőr- és szőrproblémák között. Sőt azt is tudja, hogy melyik szőrtelenítési fajtának mi az előnye és hátránya, így nekünk könnyebb választanunk.
Itt a nyár és vele együtt a szőrtelenítési szezon is, hiszen az év többi időszakához képest ilyenkor mutatjuk meg a legtöbbet magunkból az utcán és a strandokon. A nők körében a láb- és karszőrtelenítés mellett egyre inkább előtérbe kerül az intim területek hosszantartó szőrmentesítése, de ez már a férfiaknál is egyre elterjedtebb. Hogyan álljunk neki? Egy intimkozmetikus segítségével sorra vettük a lehetőségeket az otthoni gyors megoldásoktól a professzionális megoldásokig.
„Ha megkérdezzük az embereket, túlnyomó többség azt fogja mondani, hogy elvárja a másik nemtől, hogy testük minden területe rendezett és higiénikus legyen és ez különösen igaz az intim részekre is. A hozzánk betérő vendégek arányából azt látjuk, hogy 80-90 százalékban nők kérnek intim szőrtelenítést, a maradék 10-20 százalékot teszik csak ki a férfiak” – mondja Halász Ágnes intimkozmetikus.
A korosztályt tekintve a nők korábban kezdik: 17-18 éves kortól már hónalj-, kar- és lábszőrtelenítést kérnek, az intim gyantát pedig az egyetemista, fiatal dolgozó nőktől egészen 50 éves korig kérik. A férfiak esetében az intim szőrtelenítés 30-tól egészen 60 éves korig tehető.
Nem mindegy, hogy mivel szőrtelenítünk
„A legelterjedtebb és legolcsóbb szőrtelenítési módszer a borotva, ami gyors megoldásnak számít. A másik kedvelt módszer a szőrtelenítő krém, ami viszont erős kémiai anyag, ezért irritációt okozhat. Mindkét módszer hátránya, hogy nem távolítják el gyökerestől a szőrszálakat, ezért rövid időn belül visszatér a szőr, emellett fertőzések is kialakulhatnak” – vallja a kozmetikus.
Az epilálás bár gyökerestül távolítja el a szőrszálakat, időigényes, fájdalmas, a szőrszál beszakadhat, ami miatt szőrtüszőgyulladás alakulhat ki. A másik kedvelt megoldás a gyanta, amit ma már otthon is lehet használni, de hátránya, hogy ráragad a bőrre, nyúzza azt. Ennél a megoldásnál is előfordulhat, hogy hámsérülések keletkeznek.
„A gyantához hasonlít, ám jobb tulajdonságokkal rendelkezik a wax. Ez ugyanis a bőrre kenve ahogy kihűl, úgy húzódik össze, körbeöleli a szőrszálakat, de a bőrre nem tapad rá, ezért nem okoz hámsérüléseket sem. Fontos, hogy a test minden területénél más a bőr és a szőr is, ezért mindenhova másfajta waxot érdemes használni” – magyarázta Halász Ágnes, a BESTWAX országos intimkozmetika-hálózat szakértője.
Hozzászólás zárolva.