Hogyan csomagol utazáshoz egy profi? Nézd meg videón!
Családi nyaralásra készülsz? Akkor jó előre gondold át, hogy kinek mire lesz szüksége. Hány bőröndbe, táskába fog beférni a sok holmi, egyáltalán, vihetünk-e magunkkal annyi csomagot? Hogy semmit se felejts otthon, megmutatjuk, hogyan kell ésszerűen pakolni!
Koncentrálj az utazásra! Ezen a napon elég, ha csak a minimális házimunkát csinálod meg, most ne kezdj pánikszerű takarításba és rendrakásba. A főzésre fordított időt is csökkentheted: erre a napra válassz gyorsan elkészíthető ételt, vagy vegyél ki valamit a fagyasztóból, illetve rendelhettek is, ha ez kényelmesebb neked.
Mielőtt hozzáfogsz a bepakoláshoz gondold át, mire lesz szükségetek! Akár listaíró vagy, akár fejben szereted rendezni a dolgokat, legyen ez az első lépés.
● Hány napra utaztok el?
● Fogsz mosni az utazás ideje alatt?
● Milyen időre számíthattok az utazás alatt?
Ezek a kérdések behatárolják, hogy mennyi, és milyen típusú ruhára lesz szükségetek.
Több lehetőséged is van a csomagolós listád megírására: ha papíron szeretsz jegyzetelni, akkor írhatsz saját listát, ám ha jobban szeretsz gépen vagy okostelefonon jegyzetelni és listát írni, többféle ingyenes mobilapp közül is választhatsz. A PackPoint alkalmazásban például be tudod állítani, hogy hová utazol, hány éjszakára, és milyen tevékenységeket tervezel. Ezek alapján az app elkészít egy alaplistát, amit ki tudsz egészíteni, vagy a fölösleges dolgokat kitörölni. Az utazáshoz készített listát el is tudod menteni, így akár napokkal vagy hetekkel az indulás előtt összerakhatod a csomagolós listádat.
Így pakolj!
● Haladj csoportonként a pakolással. Szedd össze mindenki ruháit, aztán a gyógyszereket, majd a strandcuccot és így tovább. Csoportonként haladva nagyobb az esély, hogy nem marad ki semmi. Ez különösen akkor hasznos, ha lista nélkül pakolsz. Egymással jól kombinálható darabokat válassz a nyaraláshoz, így kevesebb ruhával is változatosan tudsz öltözni.
● Tedd egy helyre a holmikat, és amikor úgy érzed, minden megvan, fusd át a kupacot, hogy tényleg nem maradt-e ki valami. Ha listád van, akkor a lista szerint, ha nincs, akkor tényleg csak szemmel vedd végig a dolgokat.
● Most jöhetnek a táskák és a bőröndök. Kézitáskába mindig azok a dolgok kerüljenek, amikre az utazás alatt szükség lesz. Ha repülővel utaztok, nézd meg, milyen súly- és mérethatárt szabott meg a légitársaság a poggyászokra. Ha nem vagy biztos benne, hogy belefér-e egy csomag a keretbe, a biztonság kedvéért mérd le.
● A jó helykihasználás megkönnyíti a dolgokat, például kevesebb táskát kell magaddal vinned. A szokásos egyenként hajtogatás helyett a profi rendszerezők a ruhák feltekerését javasolják. Az a lényeg, hogy mindig kabát, pulóver vagy hosszú ujjú felső legyen legalul és hosszú szárú nadrág. Ezek tudják összetartani a ruhákat. A legkisebb ruhák kerülnek legfelülre, vagyis a feltekerés után ezek lesznek belül. (Forrás:ertsunkszot.hu)
Az ésszerű csomagolást most videón is megnézheted! Így pakolj a bőröndbe!
Ha repülőgéppel utazunk valahová, mindig fejfájást okoz, hogy vajon a csomagunk a súlyhatáron belül van-e. Íme, egy praktikus és nem is túl drága eszköz – 1.990 forint –, amellyel egyenként megmérhetjük a pakkjainkat.
Ez a bőröndmérleg azért is praktikus, mert igazán nem foglal el sok helyet.
Hozzászólás zárolva.