Facebook hozzászólás
458

Hogyan kezeljük a tépett és a vágott virágokat?

A levél rövid ideig még készít némi tápanyagot, gyér fényviszonyok között ez nagyon kevés, ezért az öntözővízbe erre a célra gyártott vágott virág tápsót is szórjunk. Házi szerekkel, pl. aszpirinnel, ecettel, vagy cukorral ne próbálkozzunk!

A virágüzletben vásárolt, vagy a kertünkben szedett vágott virágok sokkal tartósabbak lesznek, ha elvégzünk rajtuk néhány kezelést.

Azt mindenki tudja, hogy a vágott virágot vízbe kell helyezni, máskülönben elhervad. Lehetőleg friss, félig nyílt virágot vásároljunk. A kertben a félig nyílt virágot kora reggel szedjük. Az ajándékba kapott virágcsokrot szabadítsuk meg a csomagolóanyagtól és a szárakat rögzítő kötöző anyagtól.

A vágott virágot minél hamarabb helyezzük vízbe, mert a szállítószövetbe kerülő légbuborékok eltömítik a sejteket, és később már nem engedik felvenni a vizet. Ezért kell levágni néhány centimétert a korábban vásárolt virág szárából. A visszavágást úgy végezzük, hogy a szárvéget víz alá merítjük, így biztosan nem kerül légbuborék a szár belsejébe. A szárat lehetőleg ferdén metsszük be, hogy növeljük a vízfelvevő felületet. A fás, vagy fásodó szárú növények (pl. rózsa, csipkebogyós gally, fagyal) szárvégét kalapáccsal kissé megzúzhatjuk. A vízfelvételt edzéssel növelhetjük.

A frissen visszavágott szárú virágot helyezzük 44 C fokos vízbe, és egy-két órára tegyük hűvös helyre. A meleg víz gyorsan áramlik felfelé a szárba, viszont a virág a hűvösben kevesebbet párologtat, így a szár vízzel telítődik. A vízben álló szárrészt tisztítsuk meg a levelektől. A rózsa tüskés szárának feltisztításához használjunk rózsatüskézőt, vagy kérjük meg erre a virágboltost. Tejnedvet eresztő növények (kutyatejfélék, mikulásvirág, mák) szárvégét égessük le, vagy 10 másodpercre helyezzük lobogó vízbe, hogy a szivárgó tejnedv ne rontsa a váza vizének minőségét és tisztaságát. A virágot előzőleg meleg szappanos vízzel megtisztított vázába és tiszta csapvízbe helyezzük. A virágot levágás után a tápanyagforrástól is megfosztjuk. Bár a levél rövid ideig még készít némi tápanyagot, gyér fényviszonyok között ez nagyon kevés, ezért az öntözővízbe erre a célra gyártott vágott virág tápsót is szórjunk. Házi szerekkel, pl. aszpirinnel, ecettel, vagy cukorral ne próbálkozzunk!





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

KUL-TOUR

1 / 158

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!