Facebook hozzászólás
853

Ők a 21. század öt legfelkapottabb belsőépítészei

Ők a mai világ legfelkapottab belső építészei. Világhírű márkák, multinacionális cégek kérik fel őket irodáik, székházaik belső tereinek kialakítására, úgy alkotnak eredetit, hogy az a funkció mellett kiemelkedő művészi értéket is képvisel. Lássuk, kik ők és mit tettek le eddig az asztalra!

 

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

STARCK (@starck) által megosztott bejegyzés

Piero Lissoni

Az olasz építész-tervező-art direktor az egyik legnagyobb hatású kortárs sztárdesigner, aki nemcsak külső és belső tereket tervez, hanem tájépítészként és bútortevezőként is jelentős munkásságot tudhat maga mögött. Befolyását mutatja, hogy több vezető olasz cég (Alpi, Boffi, De Padova, Lema, Living Divani, Lualdi és Porro) művészeti vezetője, dolgozott már az Audinak, a Samsung Groupnak és az Illynek, de számos hotel, showroom és high-end étterem, sőt, a milánói Nemzeti Színház belső tereinek megalkotása is az ő nevéhez fűződnek. Stílusának legfőbb jellemzői: minimalista, letisztult, elegáns, mindezt az arányok és a színek ötvözetének tökéletességével párosítva. Filozófiája, hogy soha nem egy funkció vagy egy cél miatt tervez valamit, hanem az embernek.

 

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Lissoni & Partners (@pierolissoni) által megosztott bejegyzés

Jaime Hayón

Az 1974-es születésű spanyol designer, belsőépítész és bútortervező annak a mozgalomnak az egyik éllovasa, ami összemossa a művészet, dekoráció és enteriőr design határvonalait. Játékos stílusát erősen befolyásolja a kamaszkorából hozott gördeszka világa és a graffiti- kultúra, illetve az, hogy az egyetem elvégzése után a botrányos Benetton reklámjaival híressé vált Oliviero Toscani által vezetett Fabrica Akadémiáján tanult. Hayón ma már az indusztriális formatervezés számos területét űzi magas szinten, a fiatalkori erőteljes grafikai hatások azonban máig fellelhetőek a munkáin. Először designer játékokat, kerámiákat és bútorokat tervezett a saját neve alatt, majd a Hayón Studio megalakulása óta számos hotel, étterem, múzeum és designer üzlet enteriőrje fűződik a nevéhez.

 

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Jaime Hayon (@jaimehayon) által megosztott bejegyzés

Patricia Urquiola

A Spanyolországban született, de már a Politecnico di Mianón diplomázott Urquiolát a kor legjelentősebb olasz indusztriális tervezőmesterei tanították a szakmára. Több híres designer stúdiójában megfordult szakmai tapasztalatot szerezni, többek között Piero Lissoni irodájában is, akinek humanista megközelítése máig érezhető Urquiola stílusán. Saját cégét 2011-ben alapította, ahol a bútorok és a textilek mellett enteriőröket is tervez, de az építészettel sem hagyott fel teljesen. Stílusa lírai és nőies, ugyanakkor pragmatikus és funkcionális, de mindezt úgy, hogy megőrzi fiatalos, mindig eredetiségre törekvő, kreatív attitűdjét is. Tervezett a BMW-nek, a Ferrarinak, a Swarovskinak, a Marriottnak és a Four Seasonsnek is, de művészeti standok kiállításain találkozhattunk már a nevével.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

PÉLDA-KÉP

1 / 258

KUL-TOUR

1 / 158

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!