Ismerd meg a feng shuit – alapjaiban! 1.rész
Évezredes múltra és kultúrára építik fel mindennapi életeüket a távol-keleti népek. Az emberi kapcsolatok virágoznak, a közösséghez tartozás élményéből pedig folytonosan erőt merítenek az újabb akadályok átlépéséhez. Hogy mi a titkuk?
Számukra mindennél fontosabb a család, a hierarchia, valamint a munka tisztelete. Mi, európaiak, ámulunk csodáikon, s megpróbáljuk ellesni lelki egyensúlyuk alapjait. Napról-napra gazdagabbak leszünk a keleti tanok és tudományok által.
A Feng shui a térrendezés ősi kínai művészete. A módszer valójában több mint térrendezés, valójában egy életforma. Ugyanis az ősi kínaiak azt mondták: teremts rendet magad körül, és rend lesz a lelkedben vagy élj harmóniában magaddal és környezeted is kiegyensúlyozottá válik.
Egészségünket, kapcsolatainkat nagymértékben befolyásolja hogyan és hol élünk.
Ha a lakótér takaros és barátságos, pozitív energiával tölt fel, mely életterünket is gazdagabbá teheti, a szónak mind anyagi, mind szellemi értelmében.
Hogyan lehetséges ez? A csí és a sá megkülönböztetése
A módszer lényege az éltető energia, az ún. csí megteremtése, és lakásunkba csalogatása, majd megtartása.
Ha ez az energiaáram lassan, simogatva tud körbejárni otthonunkban, élettel, szeretettel tölti fel a teret, szerencsét és bőséget hozva életünkbe.
A csínek örök mozgásban kell lennie, ahogyan az események is peregnek mellettünk. Nem véletlen a Feng shui szó jelentése sem: szél és víz. A végtelen dinamika kifejezése ez.
Ha a jót fakasztó energia elakad, vagy gátolva van folyamatos haladásában, kártékonnyá alakul. A negatív, pusztító energiát a kínaiak sá-nak nevezik. Nyomában elszalasztott lehetőségek, keserűség, betegség fakad.
Mit jelent ez a valóságban? Valamennyi helyiségről, ahová eljutunk, pozitív vagy negatív képet alkotunk.
Bizonyára előfordult már, hogy a legújabb lakáskultúra sorai nyomán berendezett szobából is menekülni akartunk, vagy szerényebb ugyan, de melegséget árasztó otthonban órákig elidőztünk volna.
Míg ez utóbbi esetben saját energiánk lubickolt a csíben, érezhetően energiával töltött fel, addig az első példában a sá az uralkodó energia, így a tér inkább nyomasztott és erőt vett el.
Hozzászólás zárolva.