Ismét divat a klasszikus fürdő – Képekkel!
A huszadik század első felét idézi szinte minden – színek, formák, megoldások – az alföldi városban épült vadonatúj ház fürdőszobájában. Persze csak a látvány múlt századi, a kényelem nagyon is mai, még akkor is, ha nem technikai csodák kápráztatnak el.
Első pillantásra igazi polgári fürdőszoba: visszafogott tónusok, hagyományos lábas mosdó, szabadon álló, porcelántetejű, fakorpuszú szekrénykék. A burkolólapok színe, formája, mérete azonban már arról árulkodik, hogy ez egy 21. századi polgári lakás. Hát még az akrilkád és a mozaikkal borított íves zuhanyfülke!
A természetes kő hatású
csempeborítás az enteriőrhöz igazodva, a múlt századi szokásoknak megfelelően nem kúszik föl olyan magasra, mint ahogyan azt újabban megszoktuk. A homokszín burkolatot – és fölötte a hasonló tónusú festést – a gazdagon használt bordűrök és mozaikok megóvják attól, hogy unalmassá váljék. A díszlécek megjelennek a fali csempe fölső záróelemeként, közrefogják a mozaiksorokkal keretezett mosdó feletti óriási tükröt, végigfutnak a mosdó és a kád mögötti padkán, lábazatszerűvé teszik a legalsó csempesort, s függőlegesen fölrakva diszkrét oszlopként szegélyezik a tusolófülkét.
A falba süllyesztett, a téglalap alakú fürdőhöz vízlepergető, vízkőtaszító ajtajával csatlakozó zuhanykabin amúgy is hangsúlyos: félköríves falát egészen a mennyezetig a csempe színéhez választott mozaiklapok fedik.
[galeria azonosito=”old_50″ nyitokep=”” kepalairas=””]
Kattintson a galériáért!
A klasszikus formájú
porcelánmosdó két oldalán asztalossal készíttetett lábas szekrénykék állnak – a mester a lakberendező tervei alapján dolgozott -, a tetejüket a mosdó stílusához igazított porcelánlapok fedik, ezek a Villeroy & Boch hódmezővásárhelyi gyárában készültek. A hófehér porcelán és a mély tónusú fa párosa igen látványos.
Az eredeti tervek szerint két mosdó került volna a fürdőbe, de végül egy lett belőle: a nagyméretű lábas Hatria nagyon illett az elképzelésekhez, ezekhez igazodik a tekerős csaptelepek dizájnja is.
A szekrények, valamint a tükör alatti és a kádat körülvevő, polcot pótló épített padkák elegendő tárolóhelyet és pakolófelületet nyújtanak.
A nagyméretű kád
nagyon kényelmes, nemcsak azért, mert a kiképzése ergonomikus, és elegendően hosszú is ahhoz, hogy jól elnyújtózhassék benne a fürdőző, hanem azért is, mert a relaxálást fejpárna segít teljessé tenni. A kiszálláshoz pedig középtájt mindkét oldalon egy-egy kapaszkodó nyújt támogatást.
Hozzászólás zárolva.