Facebook hozzászólás
206

Itt az ideje! Ereszd ki a hangod!

Bizonyára voltak már olyan pillanatai, amikor meg kellett volna szólalnia, de elcsuklott a hangja, vagy éppen úgy érezte; gombóc van a torkában. Köszörülte, krákogott, miközben igyekezett legyűrni a félelmét, és végül kimondta.

És hogyan tudta közölni a mondanivalóját? Csendben szégyellősen, vagy kemény határozottsággal, élcesen?

Képes arra, hogy választékosan, világosan és kreatívan fejezze ki magát? Végig tud hallgatni másokat megértéssel és szeretettel, és nem szakítja félbe őket harsogóan és sietősen, hogy mindenkit elnyomjon?

Vajon hitelesen cseng a hangja? Hű tud lenni a nehézségek és ellenállások ellenére is önmagához, és őszintén, mások megbántása nélkül szabadon és nyíltan kimondja, ami a szívét nyomja?

Nem hajlamos a torok- és mandulagyulladásokra, a fogínybetegségekre? Nem gyötrik fül -és hangproblémák? Érzékeny és hallgat a belső hangjaira?

Ha az utóbbiakra csak pozitív válaszokat adott, akkor megnyugodhat, mert Önnek harmonikusan működik az ötödik,- a torok csakrája.

Itt található ugyanis az emberi kifejezőképesség, a kommunikáció és az inspiráció központja, és ez a csakra tart kapcsolatot az alsóbb csakrák és a fej-csakrák között.

" Hídként szerepel a gondolataink és az érzéseink között, impulzusaink és a rájuk adott válaszok között, ezenkívül egyidejűleg a külvilág felé közvetíti az összes csakra tartalmát. A torok-csakrán keresztül fejezzük ki mindazt, ami bennünk van: vidámságunkat és szomorúságunkat, a szerelem, a boldogság, a félelem és a harag érzését, valamint gondolatainkat, meglátásainkat és belső világunk tapasztalatait. Rajta keresztül halljuk meg a teremtett világ rejtett hangjait, és a saját, igazi belső hangunkat is. Belső életünk a kiejtett szavakon, a gesztusainkon, a mimikánkon keresztül vetül ki a külvilágra, de ugyanúgy a többi kreatív kifejezésformák által is, mint például a zene, a tánc, a képző- és iparművészet. Az ötödik csakra érzékszervi funkciója ezért a hallás." – olvashatjuk Shalila Sharamon, Rejtett energiák című könyvében.

A baj akkor van, ha a "fej" és a "test" nem értik meg egymást. Ez a torok csakra elzáródását jelzi.

Ha nem olyannak látjuk és mutatjuk magunkat, amilyenek valójában vagyunk, elfojtjuk az érzéseinket és gyakran meggondolatlanul, hirtelen cselekszünk, vagy gesztusok és hamis szavak mögé rejtőzünk, – mindez diszharmonikus működésre utal.





Facebook hozzászólás
További cikkek

Hozzászólás zárolva.

GASZTRO

PÉLDA-KÉP

1 / 258

STÍLUS

Kedves Olvasónk!
Ha érdekli ez a téma, és szeretne heti hírlevelet kapni a témában, vagy értesítést a megjelent új cikkekről, kérjük, adja meg nevét és e-mail címét!