Környezetbarát kényelem a fürdőszobában-képgalériával
Kis területen nagy komfort, akár így is jellemezhetnénk a Buda környéki ház emeleti fürdőszobáját, amelyben jó térkihasználással kényelmesen elfért egy viszonylag nagy kád, egy tágas zuhanyozó és egy kétszemélyes mosdó is. A maga nemében mindegyik különleges darab.
A mosdó melletti törülközőszárító
szinte térelválasztóként szeparálja a falra szerelt Duravit vécét. Itt is találkozhatunk egyedi megoldással: az öblítés nem vezetékes, hanem esővízzel történik, ami egyszerre takarékos és környezetbarát megoldás. Egy házi vízmű – a házigazda tájékoztatása szerint pár tízezer forintos beruházás – szívja ki a gyűjtőtartályból és juttatja a megfelelő helyre a csapadékot. A házban vízlágyító berendezés is működik, eredményeként a korábban rengeteg gondot okozó vízkő teljesen eltűnt, ami elsősorban a kád végébe épített tusoló 1×2 méteres Hüppe üvegfalát veszélyeztette. A rendkívül tágas zuhanyozóteret nemcsak esőztetőfejjel szerelték fel, a kényelem kedvéért egy kézi zuhany is került ide.
A pasztell színvilágú burkolat
csak első pillantásra visszafogott: az Atlas Concorde cég Glow elnevezésű selymes felületű csempéje, ha a fény bizonyos szögben éri, nevéhez illően izzik, parázsló fényben játszik. A lapok mérete és formája is különleges, a kisebbektől a kifejezetten nagyokig, a négyzetesektől a különféle téglalapokig terjed a skála. A tusoló padozatát fautánzatú burkolat fedi, amely nem csak látványosan kiemeli a zuhanyozó helyét, de praktikus célokat is szolgál: a hajópadlót imitáló formával a szükséges 2-3 százalékos lejtést is jól meg lehetett oldani a fal mellé helyezett lefolyóhoz.
Esővízgyűjtés
Takarékossági és környezetvédelmi szempontból egyaránt hasznos az esővíz gyűjtése: védi a karsztvizeket, tehermentesíti a szennyvíztisztítókat, alkalmas az időszakos vízhiányok kezelésére, ráadásul a teljes újrahasznosításával akár 50 százalékos ivóvíz-megtakarítás is elérhető. A lágy esővíz alkalmas mosásra, vécéöblítésre és kertgondozásra is. Az esővíz felhasználásával nemcsak a fizetendő vízdíj, hanem a csatornahasználati díj összege is csökkenthető. Száz négyzetméternyi tetőről évente 50-60 köbméter esővíz gyűjthető.
Forrás: www.esoviz.hu
Mit csinál a hőszivattyú?
A hőszivattyú a környezet energiáját hasznosító berendezés, lehet vele fűteni, hűteni, meleg vizet előállítani. A működtetésére felhasznált energiát nem közvetlenül hővé alakítja, hanem a külső energia segítségével a hőt az alacsonyabb hőfokról magasabbra emeli, legtöbbször a föld, a levegő és a víz által eltárolt napenergiát hasznosítva. Segítségével alacsony hőmérsékletű hőforrásokból is kinyerhető hőt, illetve hulladékhőt hasznosíthatunk. Ha a fűtést teljes egészében a hőszivattyú végzi, nincs szükség kéményre, így nincs károsanyag-kibocsátás.
Hozzászólás zárolva.